PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Rehbere İşletme Eklememegatron
11.Ocak.2015, 21:07
Girişinizi doğruladıktan sonra, Yer Sayfanıza fotoğraflar, videolar, kuponlar ve hatta, haftalık özel teklifler gibi gerçek zamanlı güncellemeleri ekleyerek işletmenizin Yer Sayfasını geliştirebilirsiniz. Girişinizi doğrulamanız, size Google ile işletmeniz hakkında daha da fazla bilgiyi paylaşma fırsatı sunar.
Nasıl çalışır?
Google’daki her işletme girişi aslında birkaç farklı yerden aldığımız dev bir bilgi ‘kümesi’dir: örneğin, Sarı Sayfalar ve üçüncü taraf sağlayıcılar. Ancak, Google Rehber üzerinden gönderdiğiniz temel bilgiler bizim en çok güvendiğimiz bilgilerdir. Bu, başka yerlerden aldığımız temel bilgilerin yerine bu bilgilerin görüneceği anlamına gelir. Gönderdiğiniz temel bilgilerin doğruluğundan emin olmak için, öncelikle işletme adresinize veya telefon numaranıza gönderilen bir PIN’i girerek bu bilgileri doğrulamanızı isteriz.
Ayrıca girişinize, işletmenizin tanımının yanı sıra fotoğraflar, yorumlar veya çalışma saatleri ve otopark maliyetleri hakkında bilgiler gibi başka bilgiler de ekleyebilirsiniz. Bu bilgiler de diğer sağlayıcılardan alınan benzer bilgilerin üzerinde görünecektir.
Başlamadan önce aklınızda tutmanız gereken birkaç şey var:
* Şu anda, Google Rehber, işletmeler için sadece belirli ülkelerde kullanılabilir durumdadır.
Ülkenizin bunlardan biri olup olmadığını öğrenmek için Google Rehber hesabınıza giriş yaptığınızda Yeni giriş ekle’yi tıklayın. Kayıt sayfasının üst kısmındaki ülke açılan listesini kontrol edin. Ayrıca, Harita oluşturma aracının kullanılabilirliği sayfasındaki ülkelere göre kullanım durumuna da bakabilirsiniz.
* Ücretsizdir.
Girişinizi Google Rehber’e eklemek ücretsizdir ve Google özel girişleri veya siteleri arama sonuçlarına eklemek için ödeme almaz. Ancak, AdWords programı üzerinden yerel amaçlı reklam yapma olanağı sunuyoruz.
* Her işletme girişinin bir posta adresi olmalıdır.
Normal postaların işletmenize gönderildiği fiziki adres. Evden çalışıyorsanız veya yalnızca hareketli bir işletmeniz varsa, hizmet alanları belirleyebilir ve daha sonra fiziksel adresinizi gizlemeyi seçebilirsiniz!
* Fiziki konum başına birden fazla giriş olmamalıdır.
Bir kalp doktoru veya masörseniz ya da birden fazla kente hizmet veren bir hizmet sağlayıcıysanız bile iki girişiniz olmamalıdır. Bunun yerine, işletmenizin sunduğu farklı hizmetleri açıklamak için işletme tanımınızı veya kategorileri kullanın.
Girişinizin, Google’da görüntülenmek üzere onaylanacağından emin olmak için Google Rehber kalite kurallarını okumak işinize yarayabilir.
Ücretsiz girişinizi oluşturmaya başlamak için, Google Rehber’e giderek Google hesabınızla oturum açın. Bir Google hesabınız yoksa, yeni bir Google hesabı oluşturmak için Şimdi kaydolun’u tıklayın. Google hesabınız varsa, AdWords kullanıcı adınızı ve şifrenizi de kullanabilirsiniz.

kaynak:https://sanalgelisim.com/google-rehbere-isletme-ekleme

vizyon
20.Şubat.2017, 11:11
çok sağolun teşekkürler