PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arama Motoru Optimizasyonu Niçin Bu Kadar Gerekli?megatron
07.Ocak.2015, 22:17
Web dünyasında bir konuyu projeyi araştırmak istediğinizde bunu arama motorları vasıtasıyla yapabilirsiniz. Günümüzde bilinen en yaygın arama motoru sağlayıcıları Google, Yahoo ve MSN gibi dünya çapında en yaygın olarak kullanılan arama motorlarıdır. Bu arama motorlarında arama sonuçları sayfasında ilk sıralarda yer almak daha fazla ziyaretçi almak açısından önemlidir. Bu yüzden arama motoru optimizayonu daha çok önem kazanır. Arama yapan bir kişi öncelikle ilk sayfa hatta ilk sıralardaki web sayfalarında sorusunun cevabını arar. Bu yüzden kimi zaman diğer sayfalara bakılmaz bile. Arama motorlarında iyi bir yer sahibi olmak ve bunu korumak bu yüzden önemlidir.
Arama motoru optimizasyonu ile bir sitenin geliştirilmesi için birçok çalışma yapılmaktadır. Amaç tüm dünyada değişik ilgi alanına sahip insana ulaşmaktır. Arama motoru optimizasyonunu önemli kılan noktalardan birisi budur. Çünkü web sayfaları hedef kitle için kontrol altında tutulur, değiştirilir, yenilenir ve geliştirilir.
Arama motoru optimizasyonu ile ilk amaç sayfanın listelenme sırasını artırmaktır. Fakat bu işlemden sonra bu yeri korumak da oldukça mühimdir. Arama motoru optimizasyonunu önemli kılan bir başka husus da budur.
Doğru anahtar sözcükleri seçmek hem site sahibi hem de arama motoru optimizasyon uzmanı için zor olabilir. Çünkü hedef kitle sade ve basit kelimeler ile en kısa zamanda doğru hedefe gitmek ister. Bu nedenle doğru anahtar sözcükleri bulmak gerekir. Arama motoru optimizasyonu bu konuda site sahibine ve uzmana bir fikir verme açısından önemlidir.
Arama motorlarında iyi bir yer edinmiş bir web sayfasını bu sırada tutmak için istatistikleri takip ederek gerekli işlemleri yapmak gerekir. Bunun için arama motoru optimizasyonuna ihtiyaç vardır. Bu amaçla algoritma değişiklikleri, diğer benzer sitelerde yapılan değişiklikler, site içerisinde yapılmış değişiklikler ve bunların arama sonuçlarına yansıması yakından takip edilmelidir.
Arama motoru optimizasyonu sitenizi sürekli kontrol altında tutacağı için önemlidir. Sitenizi sürekli kontrol altında tutarak olumlu gidişatı seyretmenin ve geliştirmenin yanı sıra müdahale etmeniz gereken noktaları bulup müdahale etmeniz, kaldırmanız, değiştirmeniz ya da geliştirmenize imkan sağlayacağı için önemlidir.