PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Üyeler Site Tanıtımı YapamayacakWeBMasteR
05.Ocak.2015, 22:57
Site Tanıtımı Bölümüne Erişim Kısıtlaması

Yeni Üyeler aşağıdaki kategori ve bölümlerde konu açamayacaklar ve dahi mevcut konulara cevap yazamayacaklardır.

LİNK İŞLEM FORUMLARI (https://webmaster.bbs.tr/link-islem-forumlari/)

Site Ekle (https://webmaster.bbs.tr/site-ekle/)

Blog Tanıtımı (https://webmaster.bbs.tr/blog-tanitimi/)

Forum Tanıtımı (https://webmaster.bbs.tr/forum-tanitimi/)

Sosyal Medya Sayfa Tanıtımı (https://webmaster.bbs.tr/sosyal-medya-sayfa-tanitimi/)Sadece bu bölümlerle ilgilenmekte olan üyelerimizi sürekli banlamak yerine, içlerinde gerçekten paylaşımcı olmak isteyenlerin, forumun diğer bölümlerinde en az 25 mesajı olması halinde üyelikleri bir üst gruba alınarak bu kategori ve bölümlerde konu açmalarına ve mesaj yazmalarına olanak verilecektir.

İlgili bölümlerde sabit başlık olarak yer alan şablon ve kuralları bir daha hatırlatalım.

Konu linki: Site Tanıtım Şablonu ve Kuralları (https://webmaster.bbs.tr/site-ekle/64-site-tanitim-sablonu-ve-kurallari.html)


Şablon ve kurallar

Web sitelerini tanıtacak olan arkadaşların alt kısımda belirlenmiş olan şablona göre konularını açmaları, sitelerinin tanıtımını daha iyi olması adına hazırlanmıştır. Bu şablona göre tanıtım yapmak zorunlu değildir ancak şablona uygun konu hem web sitenizin daha iyi tanıtımını yapmanıza olanak sağlar, hem de siteniz hakkında yeterince bilgi vermenize yol gösterir.

Site İsmi(Link):
Google PageRank(PR):
Açılış Tarihi:
Site İçeriği:
Kullanılan Yazılım Dili:
Uzun ve Kısa vadeli hedefler:
Belirtmek İstedikleriniz(Varsa):

Web site tanıtımı yapacak olan arkadaşların bunlar dışında uyması gereken kurallar;

1) Türkiye Cumhuriyeti'ne hiç bir koşul ve ad altında [Hakaret, Ayrımcılık, Siyaset, Kaos ortamı hazırlamak, Tartışma] gibi hakaret ve suç sayılabilecek yazılar paylaşılamaz, bu tür yazıları asanlar, süresiz uzaklaştırılır.

2) Parti reklamı, Parti sitesi - Siyasi her hangi yerli ve yabancı site, bizimle rekabet halinde olan ve aynı amaca hizmet eden, Site tanıtımları yapmak yasaktır.

3) Mp3, Video indirme, film, dizi izleme, indirme gibi web site tanıtımları 'Telif hakkı ihlali' bünyesine girdiği için kesinlikle yasaktır.

4) Mustafa Kemal Ata türk'e en ufak hakaret, hakkında ileri geri konuşmalar yapmak yasaktır. Aynı zamanda bu tür siterlerin de kesinlikle tanıtımı yapılmayacaktır.

5) W4rez olarak adlandırılan telif hakkı ihlali yapan, zararlı ve/veya adult içerik barındıran sitelerin yayımlanması kesinlikle yasaktır.

6) Webmaster (https://webmaster.bbs.tr/) gibi rakip olabilecek her türlü forumun tanıtımını yapmak yasaktır ve cezası 1 ay uzaklaştırmadan başlar.

7) Site tanıtımlarında iç link vermek yasaktır. (Hedef kelimelerde, Kategori linkleri vs) Burası imleme sitesi değil. Yapanlar 5 Gün uzaklaştırılır.

8) Yeni üyeler Link İşlem Forumları'nı kullanamaz. Yani 25 mesaj sayısının altındaki üyeler site tanıtımı yapamaz. Bir üst gruptan itibaren herkes 5 mesajına karşılık 1 site tanıtımı yapabilir. Bu kurala uymayanlar 1. olayda 1 ay, 2. olayda süresiz uzaklaştırılır.

Konu açan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Aksi durumda forumdan uzaklaştırma yaptırımı ile karşılaşılır.

erkolay
06.Ocak.2015, 20:26
Evet bu önlemler lazımdı. İyi oldu.