PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yılbaşı tatili uzadı

erkolay
30.Aralık.2014, 21:23
Yılbaşı tatili uzadı
Kamuda çalışanların 2 Ocak Cuma günü idari izinli sayılacağı bildirildi.
https://img-cdn.ntv.com.tr/gorsel/turkiye/yilbasi-tatili-uzadi,baHd34GDEU2YV6v7VIv_XA.jpg?width=620&mode=crop&scale=both&v=20141230142410215&meta=rectangle

Yılbaşı tatili için müjdeli bir haber geldi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından imzalanan genel yazıyla, 2 Ocak Cuma günü tüm kamu personelinin idari izinli sayıldığı duyuruldu.
Böylece cumartesi pazarın da eklenmesiyle toplam tatil süresi 4 güne çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da Cuma günü tüm okulların da tatil olduğunu bildirdi.

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI

İstanbul Valiliği, yılbaşının huzur ve güven ortamı içinde geçmesi için her türlü tedbirin alındığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yılbaşında kalabalıklaşan alışveriş merkezleri, otogar, toplu taşıma araçlarına ait istasyonlar ve kutlamaların gerçekleştirildiği meydan, alanlar ile eğlence yerlerinde, güvenlik birimlerince tüm emniyet tedbirlerinin alınacağı belirtildi.

Trafik ekipleri tarafından ulaşım güvenliği konusunda her türlü tedbirin alınacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Belediye, sağlık, emniyet ve jandarma personelince yılbaşı nedeniyle görevlerin aksamaması için her türlü tedbir alınarak, nöbet hizmetleri aksatılmadan yürütülecektir. Belediye zabıta, gıda kontrol ve vergi denetim görevlileri, ekipler halinde denetim ve kontrollerini sıklaştıracaklardır. Sağlıkla ilgili konularda ve yangın tehlikelerine karşı gerekli tedbirler alınacak ve görevlendirilecek ekipler her an müdahaleye hazır vaziyette bulundurulacaktır. Telefon arızaları ile elektrik, su, doğalgaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca göreve hazır ekipler oluşturulacaktır."

Ntv: https://www.ntv.com.tr/turkiye/yilbasi-tatili-uzadi,nNOwnIZAYUSpWmY2rJ6rYg

Sir.Vanity
30.Aralık.2014, 21:52
Haha bu bizim için iyi oldu :)

deniz
30.Aralık.2014, 22:30
Evet, bu kış kıyamette iyi bir haber.