PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corel Draw Nedir?optimusprime
25.Aralık.2014, 07:13
Grafik tasarımında kullanılan Corel DRAW programının tanıtımı aşağıdadır;


Geliştiren(ler): Corel Corp.
Güncel sürüm: X6.2 (16.2.0.998) (29 Kasım 2012)
İşletim sistemi: Windows
Yazılım türü: Grafik tasarım
Platform: Windows XP, Vista, 7, 8 (32 ve 64 bit sürümleri)
Lisans: Telifli


AÇIKLAMA:


Corel Corporation tarafından üretilen CorelDRAW 1989 yılında kullanıcılarla tanışan vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır, tasarımcıların, grafikerlerin ve profesyonel sanatçıların çalışmaları için tasarlanmıştır. CorelDRAW, CorelDRAW Graphic Suite adını taşıyan grafik yazılımı paketinin bir parçasıdır.
CorelDRAW matematiksel olarak tanımlanmış noktalar kullanır. Örnek vermek gerekirse bir çizgi çizebilmek için CorelDRAW' da A noktasından B noktasına düz çizgi çek demek yeterlidir bunu o şekilde kaydeder. Fotoğraf işlem programlarında ise A1-B1; A2B2;...A20-B20 koordinatlarına nokta koy demek gerekir. Fotoğraf işlem programlarında noktalar pixel olarak tanımlanıp görülürken CorelDRAW' da vektörel kullanıldığı için düz ve kesintisiz olmaktadır. Yapılan bir çizim çok büyük ebatlara kalite kaybı yaşanmaksızın değiştirilebilir, dosyanın kaydedilmesinde boyut sorunu yaşanmaz.
CorelDRAW' ın kullanım alanları oldukça geniştir ama ağırlıklı olarak masaüstü yayıncılığı, dijital baskı yapanlar, matbaalar, tekstil firmaları, tabelacılar, açık hava reklamcıları ve reklam tanıtım firmaları kullanır.

buradan indirebilirsiniz;https://www.gezginler.net/indir/coreldraw-graphics-suite.html