PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google, Android M İle Araçları Internete Bağlayacakoptimusprime
22.Aralık.2014, 07:52
Otomotiv piyasasına girmek için otomobillere Internet bağlantısı sağlamak isteyen Google, Android M ile bunu başarabilecek mi bakalım?


Android Auto’yu hatırlıyor musunuz? Google’ın Haziran’da duyurduğu ve arabaların multimedya sistemlerine bağlanacak bir yazılım platformuydu. Akıllı cihazları arabaların sistemlerine bağlayarak, direksiyon başındayken navigasyon, müzik, mesajlaşma, arama gibi işlevleri kolaylaştırmak istiyordu Google. Yani arabanız bir nevi Internet‘e bağlanacaktı.


Ama şimdi Reuters’in verdiği bir habere bakılırsa, Google yöntem değiştirmiş durumda. Dev teknoloji firması hala arabanızı Internet’e bağlamak istiyor ama aradan akıllı cihazları kaldırmak niyetinde. Android Auto’nun üzerine birkaç kat daha çıkan Google, direk arabanın içine yerleştirilecek bir işletim sistemi hazırlıyor.


Android M ismindeki yeni işletim sisteminin ilk örneklerini 2015’de göreceğiz. Google resmi açıklama yapmadığı için kesin planları öğrenmek mümkün değil ama firmaya yakın kaynaklar Google’ın bu konuda çok iddialı geldiğini söylüyorlar. Eğer Android M istendiği gibi başarılı olursa, Google otomotiv endüstrisine sağlam şekilde kapak atmış olacak.


Google Android M ile sadece sürücülere her türlü Internet hizmetini kolayca vermiş olayacak, yeni nesil akıllı arabalarla ilgili her türlü teknik veriye de erişebiliyor olacak.