PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evililiğinizi Nasıl Kurtarabilirsiniz?optimusprime
18.Aralık.2014, 07:58
Son yıllarda evlenen çiftlerde görülen ani boşanmalar, ve boşanma sayısının artması evliliklerde yaşanan bazı küçük sıkıntılardan kaynaklanabilir. Eşinizi seviyorsanız ve evliliğinizde yaşadığınız bazı problemler varsa, bu problemleri çözüm yoluna gitmeli, boşanma gibi ani kararlar vermemelisiniz.


Evliliklerin bitmesinde gözlenen en büyük sorun, eşlerin birbirine güvenmemesidir. Güven eksikliğinden kaynaklı sorunlar, zamanla eşler arasında soğukluğa neden olur ve boşanmaya kadar gider. Bu nedenle, evlilikte bu sorunu aşmaya çalışmalı ve karşı tarafa güven duygusu aşılamalısınız. Eşinizin size olan güvenini kazanmak için, hangi noktalarda güvenmediğini bulmalı ve bu konuda güvenini kazanmak için her yolu denemelisiniz.
Onun, sizin için ne kadar önemli ve değerli olduğunu hissetmesi, size olan güvenini sağlamaya yardımcı olacaktır.Evliliklerde görülen bir diğer problem ise, iletişim eksikliğidir. Evli çiftler birkaç yıl sonra aralarındaki iletişimi koparırlar ve muhabbet etme gereksinimi duymazlar. Oysa ki iletişim, eşler arasındaki bağ için çok önemlidir. Bu nedenle, eşinizle daha fazla vakit geçirmeye çalışmalı, günlük yaptığınız işlerden bahsetmeli, muhabbet için ilk adımı atmalısınız.


Eşinizi mutlu etmeye çalışmalı ve onunla ilgilenmelisiniz. Evlendikten bir süre sonra eşlerin birbirine karşı ilgisiz tavırları, uzun sürede ilişkiyi tehlikeye atar. Eşinize hoş sürprizler yapabilir, onun hoşlandığı aktivite planları yapabilirsiniz. Özellikle erkekler, eşlerinin ne kadar güzel olduğunu zaman zaman dile getirmeli ve fazla eleştirmemelidir.
Eşler arasında yaşanan her problemde konuşmayı ve problem hakkında tartışmayı, sonrasında ise tatlıya bağlamayı denemelisiniz. Yapıcı taraf olmak, her zaman ilişkiyi kurtaracak bir adımdır.