PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bruma A Milli Futbol Takımında Mı Oynuycak?optimusprime
08.Aralık.2014, 14:41
Türkiye A Milli Futbol Direktörü Fatih Terim'in, son zamanlarda gündeme gelen devşirme modeli projesine Galatasaraylı Bruma'yı da dahil edeceği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Galatasaray'ı çalıştırdığı dönemde Bruma'yı 10 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer ettiren Terim'in, Hamza Hamzaoğlu ile yeni bir sayfa açacağı izlenimi veren Portekizli yıldıza göz koyduğu konuşuluyor. Özellikle savunmada yaşanan sıkıntılar sonrası başta Kasımpaşalı Ryan Donk ve Eskişehirsporlu Diego olmak üzere bazı isimleri gündemine alan Terim'in, hücum hattı için de Bruma'yı alternatif olarak düşündüğü bildiriliyor. A Milli Takım'da birlikte görev yaptığı Hamza Hamzaoğlu'nun Bruma'ya ileride daha fazla şans vereceğini düşünen Terim'in, henüz 20 yaşında olan genç yetenekten uzun yıllar faydalanmayı planladığı ifade ediliyor.

Bruma Ronaldo'nun veliahtlarından biri olarak lanse ediliyor.

Bruma'nın Ay-Yıldızlı formayı giymesinin önünde ise şu an için engel bulunmuyor. Portekiz formasını alt yaş gruplarında giyen genç yıldız, henüz A Milli Takım formasıyla resmi maça çıkmadığı için başka bir milli takımı tercih edebilir. Ancak ülkesinde Cristiano Ronaldo'nun veliahtlarından biri gözüyle bakılan Bruma'nın yapacağı tercih çok önemli. Hatırlanacağı üzere Fatih Terim, daha önce A Milli Takım'da görev aldığı dönemde aslen Brezilyalı olan Marco (Mehmet) Aurelio'ya da sıkça şans vermişti.

erkolay
08.Aralık.2014, 15:17
Türkiye vatandaşı olmak için ülkede 5 yıl ikamet etme zorunluluğu var diye biliyorum. Bruma'yı ancak olağanüstü bir durum olarak TBMM vatandaşlığa kabul edebilir. Böyle bir formül mü düşünülüyor, yoksa 5 yıl sonrası için mi bu proje? Hani milletçe bu kadar uzun vadeli plan yapmaya alışkın değiliz. Şaşırdım doğrusu...