PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Genç Yazarların Adresi Yazan Gençlikseoaga
07.Aralık.2014, 20:44
2010 yılından itibaren yayın hayatına devam eden Yazan Gençlik, başta gençler olmak üzere herkesi okumaya, yazmaya teşvik etme amacıyla kurulmuştur. İnsanlar fikirlerini, düşüncelerini, duygularını yazıya dökerek kendilerinden bir parçayı kelimlerle yaratmış oluyor. Özellikle kendisinde yazma konusunda bir yetenek olduğunu düşünenler birer blog kurarak düşüncelerini çevresinde fiziksel olarak ulaştırabileceği kişiden daha fazla kişiye ulaştırmak istiyor. Ancak internet dünyasındaki milyonlarca blog arasından sıyrılarak takip edilebilecek bloglar arasına girmek mümkün olamayabiliyor. Bu sebeple amatör ve profesyonel yazarların kendilerini daha fazla kişiye hitap edebilmesi amacıyla Yazan Gençlik yayın hayatına başladı.


Bu platform içerisinde her türlü konuda yazı yazabilirsiniz. Yazı kuralları çerçevesinde yazarların konu özgürlüğü sınırsızdır. İsterseniz Türklerin soyu gibi tarihi bir konuda yazı yazabilir, isterseniz nezaket kuralları gibi toplumsal konularda yazılar yazabilirsiniz. Buradaki konu olarak tek sınırınız zihniniz. Amatör olarak yazarlık yapan isimlerin bu sayede kendilerini duyuracağı gibi sadece ara sıra yazılar yazan kişiler de kendilerini, fikirlerini ifade edebilir. Bir bakıma herkesin ortak blogu haline gelen bu platform sayesinde daha fazla kişiye seslenerek kendinizi çevrenizde ulaşabileceğiniz kişiden daha fazla kişiye duyuracaksınız.


Yazan Gençlik ile beraber gündemdeki olaylar hakkında yada ilginizi çeken konularda yazılar yazarken bakış açınızı geliştirecek, anlatım ve anlama becerinizi geliştireceksiniz. Hiç bir yaş sınırının bulunmaması da ayrıca daha genç isimlerin yazılarını duyuran bir platform haline gelmesine neden oluyor. İsimlerinin belli olmasını istemeyen yazarlar takma isim de kullanarak bu platfromda yazılarını paylaşabilirler. Yazarlar, imla kurallarına dikkat edildiği takdirde diğer hiç bir anlatım kuralına uymak zorunda da değiller. Normal bir kompozisyonda giriş, gelişme ve sonuçtan oluşan bir yazı bütünü söz konusu iken yazarlar isterlerse sonuç, gelişme ve giriş şeklinde bir yazı bütünü oluşturabilirler. Yazıların konusunda olduğunuz gibi yazıların anlatım tekniğinde de tek sınır zihniniz olacaktır.


Sade ve gösterişsiz bir platform olması nedeniyle sadece yazılara ve içeriğe önem veren bir yapıda olan Yazan Gençlik, ilgilendiğiniz alanda yazılarınızı yazarken daha derin bilgilere sahip olmanıza ön ayak olacak. Bu sayede sizi ilgili konu hakkında daha fazla araştırma yapmaya itecek. Sizler de daha önceden hiç yazarlık tecrübenizin olmamasına rağmen bu platforma katılarak dilediğiniz konuda, dilediğiniz şekilde yazılarınızı paylaşabilirsiniz.