PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akıllı Cihazları İzlemek Zorlaşacakdeniz
05.Aralık.2014, 16:35
Akıllı cihazlar için yeni adımABD’li Senatör Ron Wyden, FBI gibi kuruluşların akıllı cihazları gözetlemesinin engellenmesi için ilk adımı attı.

https://media4.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/SectionsThumbnails-TSM-Colorbox/Cover/141205fbiii.hlarge.jpg
Ürettikleri cihazları daha kolay gözetlenebilir yapmaları konusunda teknoloji devlerine baskı yaptığı iddia edilen FBI’ın bu isteği yeni bir teklifin kanunlaşması durumunda hiçbir zaman gerçekleşmeyebilir.
Senatör Ron Wyden, FBI gibi kuruluşların teknoloji şirketlerine bu yönde baskı yapmasını engelleyecek bir kanunun çıkması için ilk adımı attı.
Bir kişinin özel hayatına ait tüm detayların akıllı telefonunda bulunabildiği günümüzde bu cihazların korunmasının anayasal hak olduğunun altını çizen Wyden, kanun teklifini ABD’lilerin gizliliğinin ve güvenliğinin korunması amacıyla hazırlandığını belirtti.

FBI Direktörü James Comey, Ekim ayında yaptığı bir konuşmada FBI’ın yeni nesil telefonları kıramadığı ve bu durumun kurumun istihbarat çalışması yapmasının önünde engel oluşturduğunu belirtmişti.

Ntvmsnbc: https://www.ntvmsnbc.com/id/25554380/