PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lazer Epilasyondilokullari
05.Aralık.2014, 16:05
https://i58.tinypic.com/6nrr77.jpg

Beden kıllarının farklı yöntemlerle alınmasına epilasyon ismi verilmektedir. Bu gerekçeyle kullanılmakta olan maddeler iğneli epilasyon, lazer epilasyon, ağda, traşlama ve cımbız olarak sıralanmaktadır. Uygulanan bölgeler özel koruma altında olarak kaş ve gözler araları hariç kapsamlı olarak tüm vücut bölgelerinde ki kıl ve tüylere lazer epilasyon fiyatları (https://www.estethica.com.tr/lazer-epilasyon) uygulanmaktadır.

Farklı iş prensiplerine ithaben lazer epilasyon uygulaması kıllara renk katan melanin isimli pigment epilasyon amaçlı kullanılan lazer ışın işlemini sağlamaktadır. Oluşan sıcaklık tüy ya da kıl çıkış noktası köküne uygulanır ve tahribat oluşması sağlanır. Bu gibi işlemlerde başarı oranı kıl ya da tüy yapısına göre farklılık göstermektedir. Özellikle cilt rengi koyu kişilerde melanin oranı fazla olduğu için alerjik etkiler görünebilmektedir. Bu stil koyu renkli tenlerde başarı oranınında düşük sevilerde meydana geldiği gözükmektedir.Lazer epilasyonunda izlenen işlemlerde öncelik olarak lazer ışınının yeterli miktarda kıl ya da tüy köküne uygulayarak, kökün bir daha aynı özelliğini taşıyamayacak kadar kaybetmesini sağlayıp yeni oluşum sağlamasını engellemektir. Bu aşamada yeteri kadar doz uygulaması etkileyici bir çözüm oluşturmadığı takdirde fazla kullanılacak doz uygulaması ciltte lekeler oluşturacağı için fazla doz önerilmez. Lazer tedavisi başlamadan önce yapılacak testlerin %100 kesin oranla sonuçlara göre gerekli işlemin gerçekleştirilmesi her zaman öncelik olarak dikkate alınır. İstenmeyen vücut kıllarının aksine sakal ekimi (https://www.estethica.com.tr) yaptırmak isteyenlerde bulunmakta. FUE saç ekiminde (https://www.estethica.com.tr/fue-yontemi-ile-sac-ekimi) ekilmesi istenilen bölgeye çıkmış olan saçların yoğunluğu alınan saç sayısıyla tam karşılaştırılmasıyla alakalıdır. Doku nakillerine duyulan ihtiyaç ile ne kadar az ekim işlemi yapılsada, gerçekleştirilen işlemler devam edildğinde başarıya ulaşılmıştır. Yoğun saç ekimi yapılabilmesi için verimli alanda saç kökünün olması gerekmektedir. Saç yoğunluğunun uyarlanmasında saç türünün düz, kıvırcık ve saç telinin kalınlığı etkili bir etkendir. Eğer saç teli dalgalı ve dolgunsa iyi bir görüntü daha kolay elde edilebilir.

Sonuç olarak saç ekimi işlemi sonucunda, talepte bulunan kişilerin istediklerini alabilmeleri ve saç yapılarına birebir uyuşmasıdır. Bu tarz işlemler sonucu hem işlemi gerçekleştiren uzmanların hem de kişilerinin bulundukları taleplerine dair tatminkar bir sonuç oluşmasıdır.