PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'de Webmaster Olmakoptimusprime
02.Aralık.2014, 13:02
Son yıllarda Türkiye’deki webmasterların hali gerçekten çok zor .Sadece isim yapmış webmasterlar yeterli ilgiyi görüyor.Bir webmaster’ın kazandığı para elle tutulur gibi değil.Sadece Google Adsense firmasından kazanılan para ile idare ediliyor.Google Adsense’den ban yerseniz eğer hiçbir gelir kaynağınız kalmıyor. Google Adsense’de çok hassas.Küçük bir konuda bile ban atabiliyor.Eğer Türk bir webmastersanız ayağınızı denk alın.Yoksa bir anda fakir duruma düşebilirsiniz.


Nasıl para kazanacağım diyorsanız , şimdi dikkatle dinleyin.Bir siteniz var ve bu site eğer blog sitesiyse yazılarınız tamamen özgün olsun. Backlinki asla unutmayın. Backlinksiz bir site düşünmek bile zor.Aksi halde siteniz büyük yerlere gelmekte çok zorlanacaktır.Birde sabır etmeniz şart.Eğer ilk haftadan Google Adsense’ye kayıt yaptırırsanız.Hiç bir etkisi olmayacaktır.Zaten Adsense’de kabul etmeyecektir.Para kazanmak için tek seçeneğiniz firmalaşmak. Eğer 1 – 2 sene sabredip firmalaşmayı beklerseniz eğer ; siz reklam sitelerinin peşinde değil reklam siteleri sizlerin peşinde koşacaktır.


Firmalaşmaya başladığınızı varsayalım. Hangi siteden reklam alacağım sorusunun cevabı asla net olmayacaktır.Sitenizin adı duyulmaya başlayınca mail adresinize emin olun yüzlerce istek gelecektir.Burada size düşen tek rol , sabrederek el emeği bir site yapmak.