PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurt Cobain belgeseli, kızı Frances Cobain'e emaneterkolay
27.Kasım.2014, 20:42
İlk resmi Kurt Cobain belgeseli, kızı Frances Cobain'e emanet5 Nisan 1994'te hayatını kaybeden, Nirvana solisti Kurt Cobain'in hayatı belgesel haline geliyor. İlk kez Cobain ailesinin de işbirliği yaptığı bu belgeselin yapımcılığını da kızı Frances Bean üstlenecek.

https://i.radikal.com.tr/542x290/2014/11/26/fft81_mf2714689.Jpeg
Geçtiğimiz günlerde, Amerikan HBO kanalının Kurt Cobain’in hayatını anlatan bir belgesel çekmeye hazırlandığı haberi duyurulmuştu. Şimdi de belgeselin yapımcılığını kızı Frances Bean’in üstlendiği haberi geldi.

“Her şeye izin verilen” ve Cobain’le ilgili bilinmeyen detayların yer alacağı belgeselin adı Kurt Cobain: Montage of Heck (Kurt Cobain: Eğlencesine Yapılmış Montaj) olacak.


https://i.radikal.com.tr/150x113/2014/11/26/fft16_mf2714789.Jpeg
Frances Bean Cobain babasıyla

Daha önceki belgesellerden farklı olarak, bu belgesel Cobain ailesinin de işbirliği ile hazırlandı. Billboard dergisine göre belgeselde daha önce görülmemiş ev yapımı görüntüler, kayıtlar, sanat çalışmaları ve fotoğraflar bulunacak. Bununla beraber kişisel arşivinden alınan materyallere, aile arşivine ve şarkı kitaplarına da yer verilecek. Filmde Nirvana’nın pek çok şarkısı ve performansının yanında, daha önce duyulmamış Cobain besteleri de olacak.

Belgesel, daha önce On The Ropes filmiyle Oscar’a aday gösterilen Brett Morgen tarafından yönetilecek. Cobain’in kızı ve görsel sanatçı olan Frances Bean Cobain ise, filmin başyapımcılığını üstlenecek. Belgeselin önümüzdeki yıl, Amerikan HBO kanalında gösterilmesi planlanıyor.


Çeviri: Eda Utku / Radikal: https://www.radikal.com.tr/radikalist/ilk_resmi_kurt_cobain_belgeseli_kizi_frances_cobai ne_emanet-1240020