PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkcell Akademi ile dünyanın bilgisi artık Türkçe

WeBMasteR
04.Mart.2014, 17:37
Türkiye'nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell, şimdi de Türkiye'de eğitim alanında çığır açacak bir yeniliğe imza atıyor. Turkcell Grup'un stratejik gelişim merkezi olarak 2006'dan bu yana, gerek şirket içi eğitimler gerekse sanayi-üniversite işbirlikleriyle ses getiren Turkcell Akademi dijitalleşerek, 'dünyanın bilgisini' milyonların erişimine açıyor. Dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarıyla iş birliğine giden Turkcell Akademi, bu eğitim devlerinin içeriklerini Türkçeleştirerek sunuyor.

Teknolojiyle bilgiye erişimi kolaylaştıran ve yaygınlaştıran bu yenilik sayesinde Turkcell Dijital Akademi, zaman ve mekândan bağımsız, dünyanın en güncel eğitim video ve modüllerini, ücretsiz ve tamamen Türkçe olarak sunuyor. Yakın gelecekte Türkiye ve dünyanın önde gelen eğitim kurumlarıyla işbirlikleri artarak devam edecek ve içeriğin her geçen gün daha da zenginleşmesi sağlanacak.

Ciliv: Yeni matbaa internet: Bilgiye her an her yerden erişimi mümkün kılıyoruz.
Basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, 'Bundan 4 yıl önce 3G ile hızlı internetin hayatımıza girmesiyle birlikte, büyük bir hayalimiz olduğunu dile getirmiştik: İnsanlar bu teknolojiyle bilgiye her an her yerden ulaşabilecek, bilgiye erişimde tam bir fırsat eşitliği sağlanacak. Bugün Turkcell olarak bu hayali gerçekleştirmenin, bir yeniliği daha insanımıza taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yolculukta bizi en çok motive eden, bilgiye erişimde daha fazla fırsat eşitliği sunabilecek olmamız. İnsanlara daha çok bilgiyi ulaştırmanın yolu, taş tabletlerden dijital tabletlere uzandı. El yazması kitaplar ve matbaa bu yol içerisinde geçtiğimiz duraklar. Artık yeni matbaa internet. İnternetten sonsuz bilgiye her an her yerden ulaşmak mümkün. İnternetin fırsat eşitleyici bir boyutu var. Biz bu altyapıya ülkemizin sahip olması için büyük yatırımlar yaptık. Artık halkımız bilgiye ulaşmakta avantajlı.

Bu projeyi hayata geçirirken insanlarımıza sorduk: 'Nasıl bir eğitim hayal ediyorsunuz, hangi içeriklere ihtiyaç duyuyorsunuz'' Sonrasında bu bilgiler ışığında 2006'dan bugüne dek ortaya koyduğumuz müthiş bilgi birikimini dijitalleştirdik.

Bu da yetmedi; dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarıyla birlikte çalışarak bu alandaki en üst düzey içeriği Türkiye'deki profesyonellerin ve gençlerin ihtiyaçlarına uygun ve tamamen Türkçe olarak geliştirdik. Artık Turkcell'liler, Turkcell'in üstün network altyapısı sayesinde dünyanın bilgisine 7 gün 24 saat, istedikleri yerden ulaşabilecekler. Kendini geliştirmek isteyen, farklı alanlardaki birçok eğitime ulaşmak isteyen gençlerimiz, profesyonellerimiz; dünyanın saygın eğitim kurumlarından, en iyi profesörlerinden, önde gelen fikir adamlarından eğitim ve tavsiyeler alacak. Profesyoneller, çalışanlarına kişisel gelişim imkânı sunmak isteyen şirketler, gençler, öğrenciler' Bu eğitimin kapısı başta 35 milyon Turkcell'li olmak üzere herkese açık. Turkcell Dijital Akademi'nin insanımız için değer yaratarak Turkcell'in farkını bir kez daha vurgulayacağına inancımız tam' dedi.
Dünyanın eğitim devleriyle iş ortaklığı'

Turkcell Dijital Akademi, eğitim içeriğinde mükemmeliyete ulaşmak amacıyla bu alanda dünyaca ünlü eğitim kurumları ve portalleri ile de işbirliğine gitti. Dünyanın teknoloji alanında en önemli üniversitesi kabul edilen MIT (Massachusetts Institute of Technology) ile kurulan işbirliği kapsamında, 'inovasyon'' ana başlığına MIT tarafından içerik oluşturuluyor. Ayrıca üniversitenin eğitim platformları Open Courseware ve EdX'de yayınlanan içeriklerin Turkcell Dijital Akademi platformu üzerinden Türkçe olarak yayınlanması konusunda anlaşmaya varıldı. Hali hazırda 'inovasyon' kategorisinde MIT eğitim videoları Türkçeleştirildi ve Turkcell Dijital Akademi portalinden sunulmaya başlandı.
Sanjay Sarma: 'Pek çok medeniyetin doğduğu bu topraklar bugün neden inovasyon üretmesin''

Turkcell Dijital Akademi lansman toplantısında, Süreyya Ciliv'in ardından sözü MIT Dijital Öğrenme Platformu Direktörü ve Makine Mühendisliği Profesörü Sanjay Sarma aldı. Sarma, bilgiye erişimin tüm insanlık için önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

'Bugün zaman ve uzayda eşsiz bir noktadayız. Hemen her gün bir öğrencim ya da meslektaşım 'bir fikrim var' diye gelir, kimi zaman bu fikirler iki hafta gibi kısa bir sürede şirketleşerek gerçeğe dönüşür. Bundan 10 yıl önce olsa 'iyi düşün, önce okulunu bitir' derdim, şimdi ise 'al sana bir girişimcinin telefonu' diyorum. Yeni fikirleri birer 'kıvılcım'a benzetebiliriz; teknolojinin çok hızlı ilerlemesi nedeniyle 'ateş'e dönüşmeleri için yalnızca çok kısa bir vakitleri vardır. Artık bu sürecin bir parçası olabilmek için mutlaka MIT'de olmanıza gerek yok; dünyanın neresinde olursanız olun, siz de o kısa vakti değerlendirmek üzere 'parçacık çarpıştırıcısı'na dâhil olabiliyorsunuz.'

Sarma, teknolojinin gelişmesiyle bireyin artık çok daha güçlü hale geldiğine dikkat çekerek Turkcell ile MIT'nin yaptığı iş birliğinin gerekçelerini şöyle açıkladı:

'Girişimcilik sayesinde inovasyon destekleniyor ve yeni fikirlere alan açılıyor. Turkcell'de bu fırsatları görebilen dinamik bir liderlik anlayışı var. Bu bizim için çok değerli. İş birliğimizin ikinci nedeni ise Turkcell'in bir iletişim şirketi, yani insanları birbirine ve bilgiye bağlıyor olması. Son olarak, Türkiye dinamik bir ekonomi ve biz bu dinamizmden bir şeyler öğrenmek istiyoruz. Pek çok medeniyetin doğduğu bu topraklar bugün neden inovasyon üretmesin' Buraya gelmekten, Turkcell'den öğrenmekten büyük heyecan duyuyoruz. Dijital eğitim alanında Turkcell'le uzun soluklu pek çok projeyi hayata geçireceğimize yürekten inanıyorum.'

65 farklı eğitmenden 2000'i aşkın video
Turkcell'in yeni eğitim platformu Turkcell Dijital Akademi'ye bilgisayar ve cep telefonları üzerinden, www.turkcell.com.tr/akademi (https://www.turkcell.com.tr/akademi) adresini tıklayarak ulaşmak mümkün. Platform kolay arayüz ve menüleri ile kullanıcı dostu bir sistem olarak tasarlandı. Turkcell Dijtal Akademi'de 'Liderlik', 'Teknoloji', 'İnovasyon ve Girişimcilik', 'İş Dünyası' ve 'Öğren-Khan Academy' başlıkları altında içerikler sunuluyor. 65 farklı eğitmenden 2000'i aşkın video ve 'e-learning' formatında yüzlerce eğitim bulunuyor. Turkcell Dijital Akademi'nin bu zengin içeriği, yapılacak yeni iş birlikleri ile sürekli olarak gelişmeye devam edecek.

Turkcell'lilere özel içerikler

Eğitimler 35 milyon Turkcell'liye açık ve ücretsiz. Turkcell'lilerin web sitesine üye girişi yapmak için Turkcell'lilerin 2222'ye SIFRE yazıp göndermeleri ve gelen şifreyi kullanmaları yeterli oluyor.

Kaynak: https://webinyo.com/turkcell-akademi-...#ixzz2qNVg2TvB (https://webinyo.com/turkcell-akademi-ile-dunyanin-bilgisi-artik-turkce.html#ixzz2qNVg2TvB)

Kaynak (https://www.webmasterlord.net/teknolojik-makaleler/1206-turkcell-akademi-ile-dunyanin-bilgisi-artik-turkce-new-post.html)