PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scanc, Tehlikeli uyuşturucu Türkiye'de ilk defa ele geçirildierkolay
23.Kasım.2014, 00:21
Tehlikeli uyuşturucu 'scanc' Türkiye'de ilk defa ele geçirildi

Beyoğlu'nda, ihbar üzerine polis bir eve baskın düzenledi. Baskında ele geçirilen uyuşturucu arasında yer alan "scanc" adı verilen maddenin ilk defa ele geçirildiği ve bonzai kadar tehlikeli olduğu belirtiliyor.


https://i.radikal.com.tr/542x290/2014/11/22/fft81_mf2676767.Jpeg


Beyoğlu Dolapdere Caddesi üzerinde bir evde uyuşturucu madde satışı yapıldığı ihbarını alan Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği ekipleri evi takibe aldı. Bir süre eve gelip gidenleri izleyen polis ekipleri, uyuşturucu satıcılarının polis baskınını önceden haber almak için evin girişine güvenlik kamerası kurduğunu ve gelenleri bu şekilde eve aldıklarını belirledi. Alıcı kılığına giren bir polis evin girişine gelerek kapıyı açtırdı. Arkada hazır bekleyen polis ekipleri açılan kapıdan girerek eve baskın yaptı. Yapılan baskında esrar, kubar ve sentetik uyuşturucu hap ile uyuşturucu ticaretinden elde edildiği belirtilen bir miktar para ele geçirdi. Baskında evde bulunan Orhan F.,Fırat B.,Soner B. gözaltına alındı. Zanlılar polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

BONZAİ KADAR ETKİLİ YENİ TEHLİKE “SCANC"
Emniyet yetkilileri, yapılan baskında Türkiye 'de ilk defa ele geçirilen “scanc" isimli uyuşturucu maddenin bonzai kadar tehlikeli olduğunu kaydetti. Scanc'ın esrara kimyasal madde sıkılarak elde edildiği ve uyuşturucunun etkisinin artırıldığı belirtildi.

(DHA / Zeki GÜNAL)

Radikal'den alıntı (https://www.radikal.com.tr/turkiye/tehlikeli_uyusturucu_scanc_turkiyede_ilk_defa_ele_ gecirildi-1237091)