PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yandex News Kayıtı ve Faydaları Nelerdir ?WeBMasteR
18.Kasım.2014, 17:40
Yandex news sitemap - Yandex İçerik Sağlıyıcısı olma


Biliyorsunuz yandex çoğu zaman en geç indexleyen arama motorudur ve özellikle tüm indexlerinizi almaz.Tabi ki her arama motorunda olduğu gibi bununda bir yolu var.Oda yandex içerik sağlayıcısı olmaz.Tüm yazılımlara göre eklenti veya modülleri mevcuttur.Ama ben wordpress kullanıcıları için kendi kullandığım eklentiyi takdim edeyim.Eklentiyi kısmen türkçeleştirdim.Anlatımı eklentiyi kurup,aktif ettikten sonra zaten panele girince anlayacaksınız.
Peki eklentimizi yaptık,rss linkimizide aldık ne yapcağız.Hemen yandex ile iletişime geçeceğiz.https://contact2.yandex.com.tr/default/?
Örnek iletişim formu :


Ad: Haydar Dümen
Yanıtın gönderileceği e-posta adresiniz: Yandexin kendi maili varsa daha iyi olur.Adamalar sevinir kendi servislerini kullanıyorsunuz diye
Mesajın konusu: Yandex İçerik Sağlıyıcı Olmak
İleti: Merhaba saygı değer yandex çalışanları.Bizler .... sitemiz için sizlerin içerik sağlıyıcısı hizmetinizden faydalanmak istiyoruz.Bu konuda yardım ve destekklerinizi de bekliyoruz.Site bilgilerimiz aşağıdki gibidir.


Kısa Açıklama : Güncel içerikli siyasi haber sitesi.
Site Haritamız : https://www.yenibihaber.com/?feed=news.yandex.ru


Şimdi gelelim olası sorunlara.Eğer siteniz kasıyorsa haritanızda kasacaktır ve 15 saniyede açılmaz ise hiçbir türlü kayıt edemiyorlar ve hata aldıkalrını söyleyip uzatıyorlar.O yüzden sitenizin biraz hızlı olması lazım.Eğer çok aşırı kategoriniz var ise hepsini değilde hit gelebilecek konuları ve en aktif kategorilerinizi seçiniz...
Harici durumlarda her türlü yardım ve desteği sağlıyabilirim.Ayrıca bugün bir incelik yapıp google newse başvurdum farklı yöntem ile tutarsa bunuda ( belli başlı kişilerle paylaşacağım .)
Eğer bu yazdıkalrım işinize yaradıysa küçük bir isteğim var,istemeyn yapmayabilir
Bugün bizim haber sitesini kurumsal yaptık ( kurumsallıkla alakası yok tabikide google amca sagolsun öyle yaptık )
O yüzden Google sayfamıza küçük bir inceleme yazan ve +1 yapan herkese teşekkür ederim...
https://plus.google.com/u/0/110406338915980317094/posts


Kaynak : https://www.fuub.net/konu/70091-Yandex-News-Kaydi-Ve-Faydalari

Kaynak: Yandex News Kayıtı ve Faydaları Nelerdir ? (https://www.webmasterim.net/yandex-news-kayiti-ve-faydalari-nelerdir-konusu.html)