PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitenizin içi'nde Yandex Seo YapımıWeBMasteR
18.Kasım.2014, 17:40
Site içi yandex seo optimizasyonu

Normal bir seo çalışması Yandex için yetmez. Site içi seo çalışması da her arama motoru gibi Yandex için de önemlidir. Normal bir seo çalışmasının Yandex için nasıl olacağını bir önceki makalemiz de vermiştik. Şimdi gelelim site içi Yandex seo çalışmasına.
Site içi seo çalışması Google da olduğu gibi Yandex’de de aynıdır. Maddeler olarak site içi seo çalışmasını anlatmaya çalışayım.

- İçerik: İçeriğiniz güncel konulardan oluşmalı. Gidip de güncel konuları okumak varken eski konuları okuyan insanların sayısı pek fazla değildir diye düşünüyorum.
İçeriğiniz özgün olmalıdır. Özgün olacak ama farklı makalelerden tamamen bağımsız olmayacak. Çünkü siz sosyal bir webmastersınız.
Makalelerinizde imla kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat edin. Noktalama işaretleri anlatılmak istenen bilgiyi tam olarak aktarmakta gerçekten çok önemli bir yer taşıyor.
- İçeriğe en uygun etiketleri girin: Sitenize içerik eklediğinizde etiket girerken işi abartmamak gerekir. Uygun sayıda etiket girin ve etiketler en can alıcı noktalar olmalıdır. Mesela seo ile ilgili bir makale yazdıysanız etiketleriniz şöyle olabilir : seo çalışması, seo nasıl yapılır, seo teknikleri vs.

Ufak notlar: Sitenizi optimize ederken anahtar kelime yoğunluğunu abartmayın. Her tarafa anahtar kelimenizi yazmayın ve tek bir anahtar kelime üzerinde çalışmayın. Farklı kelimelerle de çalışın ki siteniz doğal gözüksün. Çünkü doğal siteyi Yandex de sever Google da.

Kaynak: Sitenizin içi'nde Yandex Seo Yapımı (https://www.webmasterim.net/sitenizin-ici-nde-yandex-seo-yapimi-konusu.html)