PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kablosuz Ağınızı Nasıl Genişletirsiniz?donjuanhose81
16.Kasım.2014, 17:18
Kablosuz ağınızın erişim alanını artırabilmek için yeni erişim noktası almanıza gerek yok. Kablosuz ağ genişleticiler sayesinde kapsama alanı ve performans sorunlarınız çözülüyor.
Evimizde veya iş yerimizdeki ağların erişim alanlarının artabilmesi için birçok şey yapabiliyoruz. Bunların başında, özellikle de Faraday kafesi gibi tüm kablosuz ağ sinyalimizi verimsizleştiren evlerimiz yapısı geliyor. Bunları aşmanın yolu ise az çok belli.


Kablosuz ağı genişletmek


ZyXEL'in kablosuz ağ genişleticisi WRE2205 basit bir kullanıma sahip ve doğrudan duvardaki prize takılarak çalıştırılabilmesiyle öne çıkıyor. Tek tuşla kurulum imkanı sunan WRE2205 kullanılmadığı zamanlarda kapatılmasına izin veren anahtarıyla ZyXEL'in yeşil teknoloji misyonuna vurgu yapıyor.


Çok işlevli WAP3205 v2 ise hem bir erişim noktası, hem bir kablosuz ağ genişletici hem de ethernet üzerinden bir kablosuz ağ "kartı" gibi çalışabiliyor. Bu denli yetenekli bir ağ cihazını ileride ağınızda yapacağınız bir değişiklikte bile yine kullanmaya devam edebilirsiniz.