PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyuerkolay
14.Kasım.2014, 11:23
Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu Filmi Vizyonda

https://turkiyeninportali.com/Images/haberler/evliya-celebi-ve-olumsuzluk-suyu-vizyonda.jpg


Türkiye’nin ilk 3D animasyon filmi Evliya Çelebi izleyenlerin beğenisini topladı


Yaşam hikayesi ile tarihe yön veren Evliya Çelebi’yi günümüz İstanbul’una taşıyan Türkiye’nin ilk 3D animasyon filmi “Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu” bugün vizyona girdi.

Galası yapılan animasyon film izleyicilerden büyük beğeni topladı.

FİLMİN ÖZETİ

Ölümsüzlük Suyu, Ab-ı Hayat’ın peşinde olan Evliya Çelebi, 17. Yüzyılda Nil Nehri kıyısında aradığını bulur, ancak kötü kraliçe, Evliya Çelebi’nin bu mutluluğu uzun uzadıya yaşamasına izin vermez ve Evliya Çelebi uzun bir uykuda bulur kendini.

Uyandığında ise kendisini iki kıtanın kesiştiği İstanbul’da bulur. 21. Yüzyıla uyanan Evliya Çelebi’ye, ölümsüzlük suyunu 400 yıl önce onunla beraber içen dostu ve en yakını kazcağızı yol arkadaşı olur.

Günümüz İstanbul’unda uyanan Çelebi’ye hikayede akıllı ve zeki olan on yaşındaki sevimli Can arkadaşlık eder. 17. Yüzyılda ölümsüzlük suyu üzerine döküldüğü için 400 yıllık bir ömür kazanan ve ömrünü ölümsüzlük suyunun geri kalan kısmını bulmaya adayıp Evliya Çelebi’nin peşine düşen kötü kraliçe, Çelebi’ye İstanbul’da da rahat vermez. Amacı ölümsüzlük suyu ile beraber sonsuz gücün sahibi olmaktır.

SESLENDİRENLER

Haluk Bilginer’in Evliya Çelebi’yi, Nurseli İdiz’inKraliçe’yi, Ahmet kural ve Murat Cemcir’in kötü kalpli kargaları seslendirdiği filmde, Ölümsüzlük Suyu Ab-ı Hayat‘ın peşinde sayısız maceraya imza atan Evliya Çelebi, izleyicileri 17. Yüzyıldan günümüze uzanan heyecanlı ve eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.

Filmin fragmanı için: https://turkiyeninportali.com/video-detay/evliya-celebi-ve-olumsuzluk-suyu/116/
linkinden izleyebilirsiniz.


Kaynak: https://turkiyeninportali.com/haber/evliya-celebi-ve-olumsuzluk-suyu-vizyonda/28846/