PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbadetlervehmi
14.Kasım.2014, 10:33
https://www.kutsaldinislam.com/logo/logo-islam.png

İbadetler

Bir Müslümanın dini yükümlülükleri, yapması gereken ibadetler (https://www.kutsaldinislam.com/tum/ibadetler) nelerdir? İşte bu konudan yola çıkarak yaptığım araştırmalarda birçok farklı sitede birçok konuyla karşılaştım. Beni en çok memnun eden site bu konuda henüz yolun başında olmasına rağmen www.kutsaldinislam.com sitesi oldu.

Sitenin öne çıkan ilk özelliği sadelik ve anlaşılabilirlik. Yani üstte soru altta cevap şeklinde değil de her konu için ayrı ayrı konu ve kategorilerin oluşturulmuş olması. Her konu kendi içerisinde ele alınmış ve gerçekten başarılı bir çalışma yapılmış. Benim en çok beğendiğim konu soru cevap kısmından farklı bir arayüze sahip olmaları. Site sadelik ve kolay anlaşılabilirlik konusunda benden tam not aldı.

Diğer bir öne çıkan özellik, sitede bir çok bilginin uzun kaynaklar şeklinde yayınlanması. Her konu tek tek ele alınmış ve özen gösterilerek yazılmış. Yapılan iş asla baştan sağma değil gayet emek harcanarak yapılmış. Örneğin, bir ibadet hakkında bilgi almak için açtığınız sayfa da o ibadet hakkında gerekli tüm bilgiler mevcut. Sureler kısmında o surenin İngilizce, Arapça ve Türkçe karşılıklarının yanı sıra, nerede indiği, nasıl nail olduğu, o sure hakkında hadis ve o surenin faziletleri hakkında bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Sitenin kaydedeceği çok yol olmasına rağmen takvim yazıları, Cuma hutbeleri camiler ve türbeler seçeneklerinde öne çıkan pek çok artı özelli bu gelişme hızını arttırabilecektir.

Dini bilgiler için benim tavsiyem www.kutsaldinislam.com (https://www.kutsaldinislam.com)

kutsaldinislam.com