PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alternatif 10 Adet Tarayıcıdonjuanhose81
10.Kasım.2014, 07:59
Merhaba arkadaşlar;


Internet Explorer, Firefox, Chrome ve Opera’ya alternatif arıyorsanız, işte size ihtiyacınıza göre 10 seçenek.
İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu dört büyük tarayıcıdan birini kullanıyor: Internet Explorer, Firefox, Chrome veya Opera. Ancak dört büyüklerin alternatifleri de var. Gerçi bunlar da bilinen tarayıcıların motorları üzerine kurulular fakat bazı değişik işlevlerle bunları geliştiriyorlar. Örneğin Comodo Dragon veya BitBox özellikle güvenli gezinti konusuna eğiliyorlar. Fazla yük taşımadan hızlı bir şekilde internette dolaşmak isteyenler, Firefox tabanlı bir tarayıcı olan Pale Moon‘u tercih edebilir. Alternatif tarayıcılar çoğunlukla, bilinen belli başlı isimlerin öyle büyük bir pazar görmedikleri için el atmadıkları konulara eğiliyorlar. Örneğin Cyberfox ilginç bir Firefox 64-bit sürümü.
Alternatif tarayıcılar ilk bakışta çok hoş görünebilirler ancak seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta var: Chrome ve Firefox, her altı haftada bir yeni bir güncelleme yayınlıyor. Alternatif tarayıcılarsa otomatik olarak güncellenmiyorlar; geliştiricilerin yeni güncellemeleri uyarlaması ve yayınlaması birkaç gün sürebiliyor

erkolay
10.Kasım.2014, 09:20
Ben her zaman Mozilla taraftarıyım. Firefox ve Comodo IceDragon gibi tarayıcıları öneririm herkese.

Chrome'dan zinhar uzak durun derim. İlle de Chrome tabanlı tarayıcı kullanmak istiyorsanız Comodo Dragon ve Chromium tarayıcıları öneririm.

Gizlilik için Tor Browser vazgeçilmez.

İnternet Explorer tabanlı tarayıcı kullanmak zorunda kaldığımız, Microsoft'a peşkeş çekilen kurumsal siteleri sorunsuz açan alternatif olarak da Avant Browser öneririm.