PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bursa Marka Tescilivehmi
27.Ekim.2014, 16:35
https://www.bursamarkatescili.net/wp-content/uploads/2014/08/bursamarkatescili.png

Markalar, günümüzde firmalar için somut varlıklardan daha kıymetli hale gelmiştir. Şirketlerin güçleri, artık sahip oldukları maddi varlıklardan öte markalarının değerleri ile ölçülmektedir. Değerli olan her şey gibi markaların da korunması gerekmektedir. Markanın korunması, markanın sahibinin adına tescil edilmesi ile başlar. Türkiye'de markalar, 556 Sayılı Markaların Korunması Hakkında K.H.K hükümlerine göre korunmaktadır.

Gerek üretim, gerekse hizmet işletmeleri; markalarının bir başkası tarafından taklit edilmemesi için onları marka tescili ile koruma altına almalıdırlar. Marka tescili; kullanılan isim, logo veya ayırt edici bir işaretin bire bir aynısının veya benzerlerinin kullanılmasını önleyen en önemli ve en güçlü kanuni yoldur.

Tescilli markanın aynısı veya benzeri başka firmalar veya kişiler tarafından; söz konusu tescilli markanın aynı mal ve/veya hizmetleri için kullanılamaz, taklit dahi edilemez.
Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmemiş bir marka, hukuken size ait olmamaktadır.
Markalar ancak tescille korunabilir bir hale gelir. Ve 10 yıl boyunca bu koruma devam eder.
Markanızın başkasına devri, lisans konusu olabilirliği, miras yolu ile intikal edilebilirliği, rehin veya teminat olarak gösterilebilirliği ancak tescille mümkün olmaktadır. Bursa patent (https://www.bursamarkatescili.net/)
TSE, TSEK belgesi başvurularında, TR uzantılı domain (internet adresi ismi) isteklerinde ve benzeri birçok resmi başvuruda, işletmelerden marka tescil belgesi istenmektedir.
Markanızı korumanın en ucuz yolu, marka tescilidir.
Ticaret unvanları ve işletme isimleri başka kanunlarla tescilli olsa bile, marka olarak tescil edilmediği sürece marka sayılmazlar.
Ürün ihracatı, yurtdışı fuar katılımı gibi uluslararası faaliyetlerinizde beklenmedik mağduriyetlerle karşılaşmayı önler.
Marka tescili, rekabette önde olmayı sağlar.
Marka tescili, benzer bir markanın piyasaya çıkmasına itiraz edebilme hakkı ve önceliği tanır.
Marka tescili, lisans verebilme veya Franchising yoluyla sistem ve markayı başkalarına kiralama olanağı sağlar.
Marka tescili, alt markalar oluşturma olanağı yaratır.
Marka tescili, ürünün ve hizmetin kalitesi, güvenilirliği gibi belli konularda fikir verir. Sizi tanıtır, anlatır.
14 yıllık tecrübeye sahip bursamarkatescili.net olarak, Bursalı girişimci ve firmalara önerimiz, marka tescil başvurusunda bulunup markalarını tescil ettirmeliler. Böylece markanın ve firmanın itibarının korunması sağlanmaktadır.

Marka Tescili konusunda ihtiyaç duyacağınız her konuda sizlere profesyonel ve sonuna kadar kusursuz destek verebilecek ekibimiz ile 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Siz de bursamarkatescili.net ayrıcalıklarından faydalanmak için bizi hemen arayın.

Site: https://www.bursamarkatescili.net/

bursamarkatescili.net