PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siteniz İçin Seonun Gerekliliğinin 6 Sebebikazanova21641
26.Ekim.2014, 16:21
İnternette bir çok site yer almakta ve bu siteler her yerde ilgi çekmek birbiriyle boğuşuyorlar. Arama motor optimizasyonu (seo), Google'un deyimi ile arama motor doktoru; arama motorlarında daha üst sıralarda çıkılmasını sağlayarak yüksek miktarlarda trafik elde etmenizi sağlamaktadır. Seo'nun en büyük amaçlarından birisi arama sonuçlarında, istediğiniz kelimelerde ilk sayfada mümkünse ilk sıralarda çıkmanızdır. Şimdi Seo'nun neden çok önemli olduğunu göstermek için sıralanabilinecek 6 sebep :
İnternet kullanıcılarının % 91'i internette dolaşmak için arama motorlarını kullanıyorlar.
Arama motoru kullanıcıları, arama sonuçlarının genellikle sadece ilk 2 sayfasını kontrol ediyorlar. Bunun anlamı arama sonuçlarının en fazla ilk 20 sonucu kullanıcılar için önemlidir.
Günde yaklaşık olarak 300 milyon kişi arama motorlarını kullanıyor.
Arama motoru kullanıcıları genellikle arama motorlarının web sitelerini keşfetmekte gerçekten iyi olduklarını düşünüyorlar. Yani arama motorlarını kullananlar, banner, ilan reklam gibi medya araçlarından daha fazla arama motorlarını ulaşmak istedikleri yerlere gitmek için kullanıyorlar.
Web sitelerin trafiklerinin % 78 - 84 gibi bir oranı arama motorlarından gelmektedir. Yani bunun anlamı arama motorları vasıtasıyla bazı ziyaretçiler sitenize kaza eseri uğrayabilirler.
Son olarak ise, arama motoru optimizasyonu yani seo gerçekten ucuz bir işlemdir. Eğer profesyonel bir uzmanı kiralasanız bile seo sonucu elde edeceğiniz sonuç için harcayacağınız para aynı etki için harcayacağınız reklam ücretinden çok çok düşüktür. Eğer kendiniz seo hakkında belli bir tabana sahipseniz bu etkiyi bedavaya getirebilirsiniz.