PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galatasaray'ın Yeni Başkanı Belli Oldukazanova21641
26.Ekim.2014, 15:53
Galatasaray'ın Yeni Başkanı Belli Oldu


Galatasaray Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında 1777 oy alan Duygun Yarsuvat, camianın 35. başkanı oldu. Alp Yalman ise 1566 oyda kaldı.
Yarsuvat, açılan 15 sandığın 14'ünde rakibi Alp Yalman'ın önünde çıktı. Alp Yalman ssadece beşinci sandıkta Yarsuvat'tan fazla oy almayı başardı.


YARSUVAT'TAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR


Seçime katılanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Duygun Yarsuvat, "Sevgili dostlar, sabah 10'dan bu saate kadar burada beklediniz. Sizleri burada bulunduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Bu seçimin sonucunu da her zaman söylediğim gibi demokratik olduğunu görüyoruz. Teşekkür etmek istediğim divan heyeti var. Divan Heyeti Başkanı İrfan Aktar kardeşim ve diğer mensuplar çok özveri ile çalıştılar. Bu işin altından rahatlıkla çıktılar" dedi.


Seçim kampanyası için çalışanlara da teşekkür eder Yarsuvat, "Seçim ofisinde oturup çalışan, ellerinden gelen her şeyi yapan ve seçimi kazanmasında çok yararlı işler yapan arkadaşlarımdır. Bunlardan birisi, bir trafik kazası geçirdi. Araba ayağının üstünden geçti, buna rağmen gelip çalışmalarını sürdürdü. Ona da teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.


Galatasaray camiasına sesleyen Galatasaray'ın yeni başkanı, "Değerli dostlar, Galatasaray camiası içerisinde bu bir seçimdir. Esasında birbirimizden farkımız yok. Çünkü biz Galatasaray'ız. Alp Yalman kardeşim de seçimi kazansaydı ben ona yardımcı olacaktı. Ben kazandım o da bana yardımcı olacak. Biz kardeşliği insana sevgiyi, ortaya koymak için bir araya geldik. Galatasaray böyle bir yetiştirme tarzına sahiptir. Biz insancıl, hümanist özelliklere sahip kişilerden oluşuyoruz. Biz entellektüel seviyesi yüsek olduğu için değil, insanı sevdiğimiz, insana değer verdiğimiz için Galatasaraylıyız. Sabahtan beri buradasınız ve enerjinizden bir şey kaybetmemişsiniz. Galatasaray'ın bugünü ve yarını için birlikte olmayı temenni ediyorum ve istiyorum. Her şey Galatasaray için olsun. Teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.


Duygun Yarsuvat daha sonra yönetim kurulunu alkışlatmak için kürsüye davet etti. Kürsüye çıkan yönetim kurulu üyeleri salondan alkış aldı.