PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galatasaray Yeni Başkanını SeçiyorWeBMasteR
25.Ekim.2014, 15:20
Başkan Ünal Aysal'dan boşalan koltuğa bugün yeni sahibi oturacak. Sarı Kırmızılı takımın Genel Kurulu'nda 6.184 kişinin oy kullanacağı seçimle Galatasaray'ın yeni başkanı belli olacak. Duygun Yarsuvat ve Alp Yalman yarışıyor. Yarsuvat kazanırsa 8 ay, Yalman kazanırsa 20 ay başkanlık yapacak.

Galatasaray son 2,5 yılda 3. kez seçime gidiyor. Bugün Galatasaray Lisesi'nde 10.00'da başlayan Genel Kurul'da Sarı Kırmızılılar, Ünal Aysal'dan sonraki başkanını belirleyecek. Aysal'ın seçim kararının ardından 700 Milyonu aşan borcu olan kulüpte iki başkan adayı elini taşın altına soktu.

Aysal'ın seçime gitmeyeceğini açıklamasının ardından Galatasaray'da üst üste 3 dönem başkanlığı üstlenen Yalman, tek aday olarak seçime gidiyordu. Ama "Liseli" aday olan Duygun Yarsuvat, seçim listesini son gün teslim etti. Yarsuvat'ın adaylığı ile seçim atmosferi renklendi. Yalman ile Yarsuvat arasındaki seçimin ilginç nüanslarından biri de Yarsuvat'ın 8 ay için göreve geleceğini ve 2015 Mayısı'nda tekrar Genel Kurul'a gideceklerini açıklaması.

Alp Yalman ise 8 ay sonra yine seçime gidilmesinin ayrı bir yük getireceğini belirtip seçime Mayıs 2016'da gideceklerini açıkladı.

Hürriyet

erkolay
25.Ekim.2014, 19:45
Galatasaray'da Duygun Yarsuvat'ın başkanlığının ilanı için geri sayım başladı... Yarsuvat'ın rakibi Alp Yalman, 10. sandığın açıklanmasının ardından Galatasaray Lisesi'ni terketti...

https://img-cdn.ntvspor.net/C/I/552/yalmanyarsuvat2600_4E6YS.jpg

Galatasaray'da başkan adaylarından Alp Yalman ve ekibi, Duygun Yarsuvat'ı tebrik ederek Galatasaray Lisesi'nden ayrıldı.

Yalman, 10 sandık sonuçlarının açıklanmasının ardından durum 1169'a 989'a gelince, artık buradan seçimi kazanmasının mümkün olmadığı görüşüne vararak kongrenin yapıldığı Galatasaray Lisesi'ni terketti. Yalman ve ekibi Lise'den ayrılmadan önce Duygun Yarsuvat ve ekibini de tebrik etti.

Ntv Spor