PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitede nofollow ve iç linklemede sınır var mıdır?brdis
21.Ekim.2014, 17:28
Merhaba, sitede yararlandığınız kaynakları nofollow link olarak vermek istediğinizi düşünelim. nofollow da olsa bir sınır var mıdır?

wmaraci link çıkartıcı ile wmaracının iç linklerine baktığımda 53 mü o civarda bir sayı çıktı. Kendi sitemde 171 adet çıktı. wmaraci'nda benim wp sitemden çok daha fazla kategori var fakat sayılar bu şekilde. Bu şekilde çok olması sıkıntı mıdır, sınırı var mıdır?

erkolay
21.Ekim.2014, 19:12
Makalenizde alıntılar varsa ve bu alıntıların hepsini belirtmek istiyorsanız elbette link verebilirsiniz. Bunların sayısının herhangi bir sınırı olmadığı gibi bir zararı da olmaz.

WordPess sitenizin ana sayfasında makalenizdeki kaynak linklerinin görünmemesi için, ana sayfada makalelerinizin özet olarak görünmeşini, yani ilk 50-70 kelimesini gösterebilirsiniz. Bu yöntemde 70 kelime sayısını öneririm.

Kaynak linkleri de metnin içine değil de dipnot olarak eklerseniz, ana sayfadaki özette görünmeyecektir. Aslında, ben WP ile de ana sayfada sabit bir sayfanın olmasını öneririm.

WeBMasteR
21.Ekim.2014, 23:07
Erkolay, güzel bir noktaya değinmişsin. Ben de haber siteleri ve forumlar hariç, sitelerde giriş sayfasının, genel bir tanıtım halinde sabit ve sade sayfa olmasını savunuyorum.

Makalelerde, yararlandığınız kaynakları belirtmek bir erdemdir. O kaynaklara link vermek de ayrıca bir güzelliktir. Bunun ne sakıncası olacak. Makalenizde ne kadar kaynak varsa hepsini belirtin. Hiç bir zararı olmaz. Bunun ne limiti olur, ne de nofollow veya dofollow olması farkeder.