PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yangın Kapısı Acil Çıkışvehmi
20.Ekim.2014, 12:59
https://kobimedya.com/junodoor/wp-content/uploads/sites/58/2014/01/Untitled-1.png

Yangın Kapısı Acil Çıkış

İnsanların özellikle kapalı yaşam alanlarının çok önemli gereklilikleri olup, zamanında alınacak tedbirlerin, bu yaşam mekanlarını daha emniyetli bir şekilde hayatı sürdürür hale getirdiği çok iyi bilinmelidir. Bina yapımlarında yapılan ve her inşaat için olması zorunlu olan yangın merdiveni ve yangın kapısı, ihtiyaç duyulması halinde hayat kurtaracak şekilde yapılması zorunlu bir tedbir olarak karşımızda durmaktadır. İnsan hayatının en değerli hazinemiz olduğu gerçeğini kavramak ve bu anlayış ile yola çıkarak yapılaşma konusunda gereken hassasiyeti göstermek, ileride can kaybına yol açacak durumların ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Yangın malzemeleri ve yangın konusunda kullanılması gereken her türlü yardımcı alet ya da izlenecek yolların, evrensel bir dil ile kırmızı olarak işaretlendiğini hepimiz bilmekteyiz. Artık temel eğitim içinde de çok önemli bir yere sahip olan yangın konusu, bu gün çocuklara ders olarak öğretilirken, bu durumun gelecek adına çok olumlu bir hamle olduğunu söylemek gerekir. Öyle ki pek çok insan sırf yangın kapısı (https://junodoor.com/) bulamadıkları sebebi ile zehirlenerek ya da yanmak sureti ile hayatını kaybederken, temelde verilecek basit bilgilerin bile hayat kurtarıcı bir unsur olduğunu çok iyi bilmek gerekir. Eğer insan yangın esnasında soğuk kanlı olmayı başarır ve bildiklerini doğru uygularsa, yalnız kendinin değil başkalarının da hayatını kurtarmayı başarabilir.

Eski binalara sonradan eklenen yangın merdivenleri, artık yapılaşmanın bir gereği olarak zorunlu hale gelirken, yeni yapılaşmada büyük bir gereklilik olarak ele alınan konuların başında gelmektedir. Her katta bu hayat kurtaran merdivene açılan yangın kapısı, insanları anında temiz havaya ulaştırırken, aynı zamanda kapalı ortamın verdiği ateş ve sıcaklıktan da koruyarak, onların en emniyetli şekilde aşağı ulaşmasını sağlayan en güvenli yol durumuna gelmiştir. Her ne kadar çocuklarımız okullarda bu konuda bilgi alsalar da onlara ek bilgi vermek ve hatırlatma yapmak her anne ve babanın temel görevleri arasında yer almaktadır.

Site: Junodoor - Yang (https://junodoor.com/)

junodoor.com