PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : saç dökülmesi



osman75
17.Ekim.2014, 10:05
Saç dökülmesi birçok farklı nedenlerden ötürü ortaya çıkabilir ve birçok farklı tedavi yönteminin kullanıldığı bir rahatsızlıktır. Tedavi sürecinde cerrahi yöntemlerin en son aşamada kullanıldığı saç dökülmesi (https://forum.saraytarim.gov.tr/default.asp?part=forum&gorev=oku&id=6550&cat=9&title=SAC_DOKULMESi) hastalığının çözümü için ilk aşamada bitkisel tedavi yöntemleri kullanılır. Bitkisel tedavilerin olumlu sonuç vermediği hastalarda ikinci etapta losyonlar ve ilaçlar ile saçların dökülmesi durdurulmaya çalışılır. Bu yöntem ile de başarı sağlanmaz ise saç ekimi yöntemi veya saç protezi yöntemi denenebiliyor. Hastaların saç dökülmesi başlangıcında psikolojik olarak çöküşleri olağan bir durumdur. Bu sorunu dert edinen hastalar psikolojik olarak kendilerini zorlarlar. Bu sürecin başlaması durumunda saç dökülmesi hususunu dert edinmemek tedavinin ilk aşamalarından birisidir. Hangi tedavi şekli denenirse denensin psikolojik olarak sıkıntı çeken hastalar istenilen başarıyı yakalayamazlar.

Aslında birkaç küçük önlem ile saç dökülmesi (https://www.sacdokulmesi-sacdokulmesi.info/) sorununu durdurmak adına ilerleme kat edilebilir. Mesela günlük olarak 2-3 litre su tüketilmesi saç köklerini besler ve saç dökülmesini bir nebze olsun azaltabilir. Yine bir başka önlem ise yeşil olan besinlerin tüketilmesi ile gerçekleştirilebilir. Elma, marul, erik benzeri yeşil meyve ve sebzelerin tüketimi saçın ana maddesi olan keratin bakımından zengin bir vücut edinmeye yardımcı olur. Buna benzer destekler ile saç dökülmesini durdurmanın veya azaltmanın mümkün olabileceğinin bilincinde olun.

Diğer bir saç dökülmesi (https://www.enecc.org/2014/10/sac-dokulmesi.html) tedbiri kategorisi saç dökülmesine karşı kullanılabilecek şampuanlardır. Bu şampuanların çoğuna güven yoktur çünkü içeriğinde kimyasal maddeler bulunur. Ancak işe yarayan şampuanların var olduğunu unutmayın. Daha detaylı tavsiyeler ve öneriler için araştırmalarınızı yoğunlaştırın.
kaynak: sa (https://www.thesole.org)