PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akıllı Telefonlarda En İyi Kamera Kimde?kazanova21641
15.Ekim.2014, 10:35
En İyi Kamera Hangi Akıllı Telefonda?


Hangi akıllı telefon modelinin kamera performansının daha iyi olduğunu internet kullanıcıları oyladı! İşte geniş kitle tarafından oylanan anketin kazananı...


En İyi Kamera Hangi Akıllı Telefonda?
Akıllı telefon pazarında rekabet tüm hızıyla sürerken üretici firmalar, batarya gücü, daha hafif ve ince kasa, yüksek performans sunan işlemcilerin yanı sıra kamera donanımıyla da kullanıcısının beğenisini kazanmaya gayret gösteriyor. Son zamanlarda ön kamerayı 5 Megapiksel ve üzeri seçip, flaşla destekleyen üreticiler Selfie telefonuyla karşımıza çıkıyor.

Akıllı telefonlar tercih edilirken bir süre önce kasanın kızaklı mı, kapaklı mı yoksa düz mü olacağına bakılırken, şimdi işlemci performansı, pil süresi, ince ve hafif kasa özelliği ve elbette kamera değeri olan megapiksel oranlarına bakılıyor. Phonearena ise sıkı rekabetin yaşandığı akıllı telefon pazarındaki akıllı telefonların kamerasını internet kullanıcılarının karşılaştırmasını istedi.

Yeni nesil akıllı telefon modelleriyle aynı ışıkta ve mekanda aynı cismin fotoğrafını çekerek anket haline getiren Phonearena sitesi, yapılan anketin sonucunu kendi sitesinde yayımladı. Apple’ın yeni nesil akıllı telefon modelleri iPhone 6, Galaxy Note 4, Galaxy S5, Sony’nin Xperia Z3 ve LG G3’den oluşan anketin birincisi, Samsung’un Android’li gözbebeği Galaxy Note 4 oldu.

kaynak:En İyi Kamera Hangi Akıllı Telefonda? - Milliyet.com.tr (https://www.milliyet.com.tr/en-iyi-kamera-hangi-akilli-mobildunya-1954658/)