PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pinterest Kavramları Nelerdir?kazanova21641
09.Ekim.2014, 22:48
-Pinterest’te paylaşım yapmanın adı ‘Pin’. Kullanıcılar internet tarayıcılarına Pin It adlı bir uygulamayı yükleyerek internette rastladıkları tüm fotoğraf ve videoları kolayca diğer kullanıcılarla paylaşabiliyorlar.


-Bu paylaşımın yapıldığı yerin adı ‘Board’ (pano). Kullanıcılar bu panolarda paylaşmak istedikleri resim ve videoları farklı kategoriler altında toplayabiliyorlar. Kullanıcılar isterlerse paylaşım yaptıkları panolarda diğer kullanıcıların da katkı yapmasına izin verebiliyorlar.


-Örneğin evini dekore etmek isteyen bir Pinterest kullanıcısı ev dekorasyonu ile ilgili bir pano oluşturup katkı sağlamak isteyenlerin fikirlerini alabiliyor ve bu fikirleri tek bir yerde toplayabiliyor. Değişik yemek tarifleri, düğün organizasyonları veya alısveriş önerileri için de Pinterest kullanılabilir.


-Pinterest kullanıcıları tıpkı Twitter ve Facebook’ta olduğu gibi diğer kullanıcıları takip edebiliyorlar. Böylece takip ettikleri kullanıcıların paylaştıkları tüm resim ve videoları görmek mümkün oluyor. Pinterest’te yapılan paylaşımların altına yorum yazılabiliyor.


-‘Like’ tuşu ile kullanıcılar Pinterest’te gördükleri ilginç içerikleri beğenebiliyor veya ‘Pin’leyerek diğer kullanıcılarla paylaşabiliyor.
-‘Repin’ özelliği ile Pinterest’te gördüğünüz ilginç paylaşımları siz de kendinize ait bir panoda paylaşabiliyorsunuz. Tıpkı Twitter’da Retweet yapmak gibi.


-Üye olduktan sonra yapmanız gereken ilk şey internet tarayıcınıza ‘Pin It’ adlı uygulamayı yüklemek. Bunu yükledikten sonra internette beğendiğiniz video ve fotoğrafları diğer Pinterest kullanıcıları ile paylaşabiliyorsunuz.


-Search (Arama) kısmından farklı başlıklar altında sayısız içeriğe ulaşabiliyorsunuz.


-iOS veya Android uygulamasında (+) yazan yere dokunarak herhangi bir Web Sitesi, Yer veya Kamera görüntüsünü Pinleyebilirsiniz.