PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Favori Uygulamanız Ne Kadar Mobil Veri Tüketiyor Bilmek Ister Misiniz?



deniz
01.Ekim.2014, 21:19
[QUOTE=Sabotay;1750]tamına ne kadar mobil veri tükettiğini mutlaka siz de merak ediyorsunuzdur.
Özellikle limitli Internet paketi olan kullanıcılar için bu bilginin önemi oldukça büyüktür.
Ama kablosuz Internet kullanırken bile herhangi bir uygulamanın ne kadar veri tükettiğini bilmek pilden tasarruf anlamında yine faydalı olabilir.
İşte Know My App adlı web sitesi size birçok popüler uygulamanın ortalama veri kullanımı hakkında son derece faydalı bilgiler sunuyor.

https://i.hizliresim.com/eX0BVo.png

Know My App sitesinin farklı telefon ve GSM operatörleri üzerinde yaptığı testlerden oluşan verilerde test kullanımının bir dökümünü görmek de mümkün.
Bu döküm sayesinde herhangi bir uygulamayı ortlamaya yakın olarak mı kullanıyorsunuz, yoksa daha sık ya da daha seyrek mi kullanıyorsunuz görebilirsiniz.
Tabi sizin kullanım oranınız ortalamadan farklı olabilir ama site yine de popüler bir uygulamanın ortalama olarak ne kadar veri tükettiğine dair size iyi bir fikir veriyor.
Tabi mobil veriniz kısıtlıysa YouTube ve benzeri video tabanlı uygulamalardan zaten uzak duruyorsunuzdur ama buradaki verilere bakarak başka uzak durmanız gereken uygulamalar olup olmadığını da görebilirsiniz.

Sitede inceleme altına alınan uygulamalar kategoriler halinde listelenmiş ama dilerseniz istediğiniz bir uygulamaya dair verilerin olup olmadığını görmek için arama kutucuğunu da kullanabiliyorsunuz.
Herhangi bir uygulamanın analiz sayfasına gittiğinizde, söz konusu uygulamanın data kullanımınının cihazlara göre ve sık kullanılan Internet paketlerine göre dökümünü görebiliyorsunuz.
İyi forumlar..
https://www.wmzilla.com/os-iphone-uygulam...siniz.html (https://www.wmzilla.com/os-iphone-uygulamalari/1262-favori-uygulamaniz-ne-kadar-mobil-veri-tuketiyor-bilmek-ister-misiniz.html)

Kaynak: Favori Uygulamanız Ne Kadar Mobil Veri Tüketiyor Bilmek Ister Misiniz? (https://webmaster.bbs.tr/forum/favori-uygulamaniz-ne-kadar-mobil-veri-tuketiyor-bilmek-ister-misiniz-konusu.html)