PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bitki Bakımıwanted21
01.Ekim.2014, 14:42
Bitki Bakımı

İnsanlar genellikle nasıl kısa bir buket yaşadığı eve varınca olabilir ile sinirli olduğunu. Taze kesilmiş çiçekler hala doğru koşullar altında çok uzun varlıkları son teşvik edilebilir yaşadığını unutabilir. Aşağıdaki ipuçları çiçeklerin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

İpucu #1:
Suyu sık sık tazelemek. Su tamamen her 2-3 günde bir değiştirin.
Çiçekler çok su içmek! Nadir büyük bir çiçek aranjmanı veya ilk bir iki gün içinde evde bir vazo içinde tüm suyu emmek için değil. Vazo çiçekler kuruyup solmasını önlemek için tam tutmak. Çiçek ayrıca bakteri sapları su içinde oturmak olarak inşa etmek son derece hassastırlar. Değiştirerek su içinde vazo birkaç günde bile su kullanılmamış kadar tutmaya yardımcı olacaktır, çiçekler daha uzun süre taze (ve önlemek o iğrenç kokuşmuş kokusu geliştirir onları izin verirseniz oturup uzun bir süre). Büyük resmi düzenlemeler, dikkatle tasarımını bozmadan ipucu bir lavabo drenaj izin üzerine vazo. Sonra yeniden yavaşça su çiçeklerin üstündeki dökme ile vazo doldurun.

İpucu #2:
Çiçeklerin kök kapalı en az yarım inç bir vazo ve her seferinde suyu değiştirmek koymadan önce Trim.
Çiçekler su dışarı binmek evde oturmak gibi, kök kuru ve hücrelerin biter, zor çiçekler su absorbe için yapım die. Sadece su onları tekrar yerleştirmeden önce sapları keserek, taze doku su çok daha verimli emmek kullanır. Gövde su değiştirdikten vazo birkaç gün sonra seni döşeme, ipuçları ve bir kez daha taze doku açığa parçalayarak olabilir dokusu daha fazla su emer.

İpucu #3:
Isı ve parlak ışıktan uzak çiçeklerini tutmak.
Bazen insanlar güneşli bir pencere içinde çiçekler onların vazo bitki nerede mutlu olacağını olduğundan ayarlamak gerektiğini düşünüyorum. Ancak, kesme çiçek aslında saksı bitkileri aykırıdır. Mükemmellik kendi zirvesinde. Güneş ve ısı onları "ve böylece onların ölümü quicken olgun" teşvik edecektir. Daha uzun sürmesini istiyorsanız bunun yerine, serin ve karanlık bir yerde kesme çiçekler mümkün olduğunca uzun süre tutmak.


Site: Moved Temporarily (https://benkadinim.blogspot.com)