PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook, Reklamda Google'a Rakip OluyorWeBMasteR
01.Ekim.2014, 00:31
Facebook Google’a rakip oluyor


Facebook, reklam satışlarında Google’ın uygulamasına benzer bir strateji izlemeye hazırlanıyor. Reklam gelirlerini arttırmak isteyen Facebook’un yeni projesi kapsamında Google’ın en büyük rakibi olabileceği düşünülüyor.


https://media.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/SectionsThumbnails-TSM-Colorbox/_Cover/140929_facebook_reklam.hlarge.jpg


Bir süredir sitenin içerisinde reklamlara yer veren Facebook, bu konuda yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

1,3 milyar üyesi bulunan Facebook, yeni uygulama kapsamında kullanıcılarına siteye bağlı değilken bile reklam yayını yapabilecek.

Şirketin online reklam servisi Atlas’ta yapılan bir güncelleme sayesinde gerçekleşecek bu yeni strateji ile Facebook’un online reklam sektörünün devi Google’ın en büyük rakibi olması bekleniyor.

Sitede yayınlanan reklamlar yüzünden bazı kullanıcılarının tepkisini çeken Facebook’un bu yeni reklam stratejisinin ne gibi tepkiler alacağı merakla bekleniyor.

Şirketin gelirlerini arttırmak için yoğun çaba sarf eden Facebook, bu hedef kapsamında geçen senen Microsoft’tan Atlas’ı satın almıştı.

NtvMsnbc

tuncakca57
27.Ekim.2014, 19:08
arada ben de reklam veriyorum, ama pek etkili olmuyor.

erkolay
28.Ekim.2014, 01:16
Sosyal medya yüzünden sitelere ilgi azaldı. Sitenize ziyaretçi sağlamak veya ürün ve hizmetlerinizi geniş kitlelere ulaştırabilmek için ister istemez sosyal medya imkanlarını kullanmalısınız. Tabi bunu ille de reklam yoluyla değil de, sitenize özendiğiniz kadar, sosyal medya hesaplarınıza ve sayfalarınıza da özenerek takipçi, arkadaş sayınızı arttırabilirsiniz. Paylaşımlarınız ilgi çekici olursa, zaten epey bir takipçiniz ve dolayısı ile sitenize de sadık ziyaretçileriniz oluşur.

Arama motorunda hedef kelimelerinizle bazen sosyal medya sayfanız, sitenizden daha iyi yerlerde çıkabilir. Bunu da bir kayıp olarak değerlendirmemek lazım. Oradan da sitenize geçeceklerdir zaten ilgili insanlar.

İnternette reklam için sürekli bir bütçe oluşturuyorsanız, Google kadar facebook ve twitter platformlarını da hesaba katmak gerekir. O bütçeyi bu platformlara dağıtmak akıllıca bir tercih olacaktır.