PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IOS 8'den Kurtuluşunuz Yokkazanova21641
30.Eylül.2014, 22:52
iPhone telefonunuza ya da iPad'inize iOS 8 kurdunuz ama size faydası olmadı beklediğiniz randımanı alamadınız ve pişman oldunuz . Öyleyse okuduğunuz haber sizi bir kez daha üzecek.


Apple, iOS 7'ye desteğini resmi olarak durdurdu. iOS 8'e geçişi hızlandırmak isteyen Apple böylece kullanıcıları iOS 7'yi terk etmeye zorlamış olacak. Ancak tüm eski Apple cihazları iOS 8'i çalıştıramadığı için bu aynı zamanda eski cihaz kullanıcılarını yeni Apple cihazlarını satın almaya zorlamakla aynı anlama da geliyor.


Bu arada, eski modellerin çoğu iOS 8'e geçse de yeni işletim sistemi eski cihazlara çok ağır gelebiliyor ve cihaz yavaş çalışıyor veya depolama alanı iOS 8'e az geldiği için, kullanıcılar verilerini saklayacak alan bulmakta zorlanıyor.


Ne yazık ki yeni güncellemeden yararlanmak isteyen kulanıcılar cihazlarını iOS 8'e yükselttikten sonra cihazlarındaki sürümü eski kullandıkları sürüme döndürmek isterlerse bunun yolu kapandı. İphone kullanıcıları pişman oldukları taktirde artık iOS 7'ye geri de dönemeyecekler. Apple'ın kararı, iOS 7'ye dönüşün önünün de kapanması anlamına geliyor.