PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Flickr Nedir? Nasıl Kullanılır?kazanova21641
29.Eylül.2014, 22:33
Flickr, bir fotoğraf paylaşım sitesi, web servisi ve paylaşımında bu kadar popüler olması ve yaygın kullanılmasının nedenlerinden biri, blogger’ların fotoğraf deposu olarak kullanmasından kaynaklanır. Yenilikçi, çevrimiçi topluluk araçları fotoğrafları etiketlemeye ve kategorize etmeye yardımcı olur, bu da popüleritesindeki ciddi artışın nedenlerinden biridir.


Ücretsiz kullanıcıların aylık 100 MB boyutunda fotoğraf gönderme sınırı vardır. Başlangıçta 20 MB olan bu sınır, Kasım 2006′da yükseltilmiştir. Buradaki fotoğraflar, fotoğrafın sahibinin seçimine göre, tüm hakları fotoğrafın sahibinde kalacak şekilde ya da Creative Commons lisansıyla yayımlanabilir.


Flickr, Nisan 2008′de video paylaşımına da izin vermeye başlamıştır.


Flickr, Şubat 2004′te Ludicorp tarafından geliştirilmiş, ve Mart 2005′te Yahoo tarafından 35 milyon dolara satın alınmıştır.


Belki de pek tanımadığımız sosyal ağlardan veya ünlü siteleri sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere Flickr’ı tanıtacağız ve Flickr nedir? bunu anlatacağız.


Flickr, temel olarak resimlerinizi veya videolarınızı yükleyebileceğiniz, ve dilerseniz daha sonra internet ortamında paylaşabileceğiniz ve bu hizmeti ücretsiz olarak veren bir site. Sitenin sahibi ve destekçisi büyük arama motoru Yahoo’dur. Flickr’a başlamak için tek sahip olmanız gereken bir Yahoo mail hesabıdır.


Flickr’a resim yüklemek de oldukça kolay. Sürükle bırak yöntemi ile birçok resmi birden yükleyebiliyorsunuz. Resim yüklemede aylık sınırınız toplam 300 MB, ki aslında her ay için 300 MB yeterli bir miktar sayılabilir. Hatta bu miktarı da zamanla arttırıyorlar. Birkaç yıl öncesine kadar bu sınır 100 MB idi. Fakat video upload yapmak isteyen çıkarsa eğer resim yüklemek kadar kullanışlı değil diyebiliriz. Çünkü normal üyeliklerin sadece en fazla 90′ar dakika veya 150 MB olmak üzere 2 adet video yükleme hakları var. Normal üyelik dedik, peki normal olmayan üyelikler de mi var? Normal olmayan üyelik değil fakat pro üyelik yer almakta. Bu üyelik çeşidinde ise limitler kaldırılarak bazı özellikler ekleniyor. Bu çeşit bir üyelik almak isteyenler için şu anki ücretler: 3 aylık => 6,95 $, 1 yıllık => 24,95 $, 2 yıllık 44,95 $.