PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SEO için En Faydalı Twitter AraçlarıWeBMasteR
28.Eylül.2014, 23:11
En Faydalı Twitter Araçları
Sosyal medya platformlarını etkin kullandığımızda sitelerimiz için ne kadar faydalı olduğunu her yerde duymuşsunuzdur. Şu an en etkili olan sosyal ağ twitter dersek yanlış olmaz sanırım. Bu çalışmalarda nasıl daha verimli olunur ve faydayı nasıl maksimum düzeye çıkarabiliriz diye düşünüyorsanız, buradaki twitter araçları tam da aradığınız gibi özelliklere sahip.

Social Bro (https://www.socialbro.com/) : Bu mükemmel aracın daha iyi kullanılması için daha sonra ayrıntılı bir yazı yazacağız. Social Bro hem Chrome’a eklenti olarak yüklenebileceği gibi hem de Windows programı olarak yüklenebiliyor. Özelliklerine gelince kısaca; tweet atmak, sizi artık takip etmeyenleri görmek, sizin ve diğer kişilerin otorite puanlarını görmek, düzinelerce filtreyi kullanarak kullanıcı aramak ve takip etmek, birden fazla hesabı kontrol etmek gibi daha bir sürü özellikleri var. Bu özellikler için de ayrıca bir ücret ödemenize gerek yok. Social Bro tamamen ücretsiz. Biz de sitemizin SEO çalışmalarını yürütürken bu programdan sıklıkla yararlanıyoruz.

TweetDeck (https://www.tweetdeck.com/) : Twitter tarafından satın alınan başarılı bir başka uygulama. TweetDeck ile ekranı sütunlara bölerek tweetlerinizi, ana sayfa tweetlerinizi, listelerinizi, direk mesajlarınızı yönetebilirsiniz. Ayrıca göndereceğiniz tweetleri zamanlayarak istediğiniz zamanda otomatik atılmasını sağlayabilirsiniz.

TweetBeep (https://tweetbeep.com/) : Google Alerts mantığında çalışan bir web sitesi. Sitenizle, ürünlerinizle veya firmanızla ilgili anahtar kelimenin geçtiği tweetleri tespit ediyor ve size günlük olarak mail gönderiyor. Sunduklarınızın Twitter’da ne kadar konuşulduğunu ve paylaşıldığını görmek için harika bir araç. Ücretsiz hesapta 10 taneye kadar “alarm” oluşturabiliyorsunuz.

TwitterFeed (https://twitterfeed.com/) : Bir başka SEO ile ilgili araç daha. İçeriklerinizin RSS adresini siteye ekleyerek yeni içerik yayımladığınızda hem Twitter’da hem Facebook’da hem de Linkedin’de otomatik olarak paylaşılmasını sağlayabiliyorsunuz.

TwitterFeed uygulamasını daha önce detaylı olarak anlatmıştık. Bu uygulama ile sadece Twitter değil, aynı zamanda facebook hesap ve sayfalarınızı, linkedin hesap ve uygulamalarınızı, app.net hesaplarınızı otomatik içerik paylaşım merkezine dönüştürebilirsiniz.