PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitenize Doğru Anahtar Kelimeler SeçinWeBMasteR
19.Eylül.2014, 01:07
Google aramalarında sitemizle ilgili aranan kelimeleri görmek için 2 farklı yol bulunmaktadır. Birincisi google aramalarında size sunduğu öneri ve sonuçların en alt kısmında maksimum 10 kelimeden oluşan öneri sizleri yönlendirici olabilmektedir. Bunun dışında ise daha gelişmiş bir kaynak olan ve benimde yıllardır keyifle kullandığım Übersuggest sitesinden yararlanacağız. Sadece 30 saniyelik bir işlem ile merak ettiğinin anahtar kelimenin hangi eklemeler ile arandığını göstermektedir.

Übersuggest keyword suggestion tool

Kullanımı oldukça basit olan bu site belirttiğiniz bir anahtar kelime ilge googlede yapılan tüm aramaları görmektedir. Sadece web aramaları değil aynı zamanda resim, video ve haber arama sonuçlarınıda görebilirsiniz.

Keyword suggestion tool nasıl kullanılır?

Öncelikle yandaki linke tıklıyoruz. https://ubersuggest.org (https://ubersuggest.org/) (Temizdir) Açılan sayfada yapılması gereken sadece 3 işlem bulunuyor. Birinci anahtar kelimemizi giriyoruz. Ben Kurs şeklinde bir anahtar kelime seçiyorum. Turkish yani aranacak google sitesinin google.com.tr olmasını belirttim. Güvenlik kodunu girip Suggest butonuna tıklayarak hemen alt kısımda kelime öbeklerine ayrılmış olan alakalı kelimeleri incelemeye ve içerisinden kafama uyanlara gerek niche site, gerekse konu yazmaya başlayarak siteme ne eklesem derdinden kurtuluyorum.

https://www.webmasteryolcu.com/wp-content/uploads/2014/05/google-aranan-kelimeler.png (https://www.webmasteryolcu.com/wp-content/uploads/2014/05/google-aranan-kelimeler.png)

Google Adwords kelime aracı ile arama oranını öğrenin

Kafamıza uygun bir kelime bulduk fakat aranma oranını merak ediyorsanız belkide o kelimeye bir site açmak istiyorsunuz. Bu duurmda google adwords kelime aracı ile yerel ve genel arama sayısını ortalama olarak görebilirsiniz. Bazı kelimeler vardır, aylık aranma oranı 300 - 500 kişiyi geçmeyebilir. Bu durumları bu şekilde aşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.webmasteryolcu.com/google-ara...meler.html (https://www.webmasteryolcu.com/google-aramalarinda-sitenizle-alakali-aranan-kelimeler.html)