PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mybb Hataları Çözüm Şekilleri Nelerdir?kazanova21641
17.Eylül.2014, 23:28
Merhaba Arkadaşlar,
MyBB'yi kullanırken, SQL hataları, izniniz yok hataları ve çeşitli dahili hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu döküman ile karşılaştığınız tüm dahili sorunlara çözüm bulacaksınız...


Mybb Hatalar ve Çözüm Yolları Şunlardır;


En çok karşılaşılan hatalardan birtanesi ;


Hata: MyBB Error (40)


Hata Mesajı: Your board has not yet been installed and configured. Please do so before attempting to browse it.


Çözüm: Bu hata, ./inc/config.php dosyanızın yanlış yapılandırıldığını gösterir. Eğer forumunuz hali hazırda kurulmadıysa ilk olarak ./install/index.php çalıştırın ve kurulum işlemlerini doğru bir şekilde tamamlayın. Eğer forumunuz zaten kuruluysa ve veritabanınızda bilgiler bulunuyorsa (veritabanınız boş değilse), ./inc/config.php dosyanızı açın ve veritabanı bilgilerinizin doğru olup olmadığından emin olun.
Hata: MyBB Error (40)
Hata Mesajı: The install directory (install/) still exists on your server and is not locked. To access MyBB please either remove this directory or create an empty file in it called 'lock'.
Çözüm: Bu hata size, kurulum yaptıktan sonra hala 'install' klasörünün, forumunuzu kurduğunuz dizinde bulunduğunu ya da kilitlenmediğini gösterir. Bu hatayı düzeltmek için isterseniz ./install/ klasörünüzü tamamiyle silin ya da 'lock' adında boş bir dosya oluşturup burada saklayın. (Silmeniz önerilir!)
Hata: MyBB Error (40)
Hata Mesajı: Your board has not yet been upgraded. Please do so before attempting to browse it.


Çözüm: Bu hata forumunuzu güncelleştirmek için yüklemeniz gereken dosyaların yüklendiğini, ancak upgrade scriptinin henüz çalıştırılmadığını gösterir. Bu hatayı düzeltmek için ./install/upgrade.php çalıştırın ve listeden eski sürümünüzü seçip, gerekli talimatları uygulayın ve güncelleştirmeyi tamamlayın.
Hata: MyBB Error (40)
Hata Mesajı: MyBB was unable to load the SQL extension. Please contact the MyBB Group for support. MyBB Website


Çözüm: Bu hata, ./inc/config.php dosyanızdaki veritabanı türünün yanlış olduğunu gösterir. Bu hatayı düzeltmek için ./inc/config.php dosyanızı açın ve $config['database']['type'] satırındaki bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin. Burada en çok karşılaşılan hata, veritabanı türü olarak 'mysql' değil 'mysqli' kullanılmış olmasıdır.