PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adetaş Yapı - Stüdyo Ses Yalıtımı, İzolasyonub.a.f.
30.Ağustos.2014, 22:28
https://detasyapi.com/my_documents/my_pictures/adetas-yapi-logo.jpg

Yayın işlemleri için kullanılan ve genellikle birbirine yakın halde yapılan stüdyolar farklı programların çekimlerinde aynı saatler içerisinde kullanılabilmektedir. Aynı saatler içerisinde gerçekleştirilen çekimlerde bazı stüdyolarda ses düzeyi yüksek olan yarışmalar yapılırken bazı stüdyolarda da sessizlik gerektiren ve buna bağlı olarak duygusal sahneler çekilebilmektedir. Tabi ki iyi bir ses yalıtımı olmayan stüdyo da bu çekimler yapılıyorsa çekimlerden bir tanesine ara verilmek zorunda kalınabilmektedir.

İşte tam olarak bu durumun önüne geçmek için kurulmuş bir şirket olan ve 2005 yılından itibaren ses yalıtımları sektöründe büyük yatırımlar yapan Adetaş Yapı firması stüdyolardaki ses düzeyleri hakkında analiz yaparak gerekli çalışmaları gerçekleştirmektedir. Öncelikli amaç olarak stüdyolardaki seslerin birbirine karışmasını önleyebilmek için çeşitli stüdyo ses yalıtımı (https://www.adetasyapi.com) sistemleri kullanılarak bu işlem gerçekleştirilmektedir. Duvarlar yalıtımlı malzemeler kullanılarak ses geçirmeyecek bir düzeyde yalıtım işlemi gerçekleştirilir. Stüdyo ses izolasyonu (https://www.adetasyapi.com) tam olarak sağlandığında da ikinci adım olarak yine çeşitli yalıtım malzemeleri kullanılarak ses kayıt odası (https://www.adetasyapi.com) oluşturulur. Bu sayede stüdyolar arası seslerin birbirine karışması büyük oranda engellenmiş olurken aynı anda birçok stüdyo çekimler için hazır hale getirilebilir. Bir stüdyo da olması kesinlikle gereken yalıtım sistemleri çekimler için büyük önem taşıdığından dolayı Adetaş gibi kaliteli firmalar kullanılarak işlemler garanti altına da alınmış olacaktır.

Adetaş firması uzun yıllardır sektörde yaptığı yatırımlar sonucunda bir kısmı kendi üretimleri olan ses yalıtım malzemeleri kullanarak profesyonel ekipmanlar ve teknik bilgisi yüksek kişiler aracılığıyla stüdyo ses yalıtımı sistemlerini kullanıma hazır hale getirmektedir. Profesyonel ekip stüdyo ses sistemlerinde de akustik düzenleme (https://www.adetasyapi.com) yaparak stüdyo için ses giriş çıkışlarındaki bütün önlemleri almış ve aynı anda birçok stüdyonun kullanılmasını ve seslerin kontrolünün en iyi şekilde sağlanmasını sağlamıştır.

Site adresi : ADETAŞ Yapı (https://www.adetasyapi.com)