PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ha Deyince Anne Olunmuyorcrysis23
23.Ağustos.2014, 18:45
Annelik özen ve sevgi isteyen bir konudur. Anne olabilmek için öncelikle hamile kalmak ya da tam anlamıyla sevgi verebileceğiniz bir evlatlık edinmeniz gerekebilir. Şüphesiz ki herkesin önceliği hamile kalmak ve kendi kanını canını verdiği çocuğu kucağına almaktır. İnsanı her zaman gerçekleşmesini istediği olaylarla karşılaştırmayan hayatla bu konuda da ters düşebilirsiniz. Böyle durumlarda acele etmeyin, her konuda olduğu gibi annelik konusunda da sabır önemlidir. Sabır konusu anneliğin (https://www.sayfasayfa.com/) tam anlamıyla ve özenli bir şekilde yapılabilmesi için oldukça gereklidir.
Anne olabilmek için acele edilmemesi gerektiğinden zaten bahsetmiştik. Anne olmanın ilk unsuru başarılı bir eş seçimi yapmaktır. Çünkü tek başınıza çocuğa muhteşem bir gelecek hazırlayamaz ve hayatın zorlu koşulları altında ona yeteri kadar destek veremezsiniz. Bu yüzden çocuğun gelişiminin sorunsuz atlatılması ona yararlı bir gelecek sunulması için her zaman anne ve babanın bir arada olması gerekiyordur. Eş seçiminde önemli olan ilk konu anlaşabilmek ve uzun vakitler boyunca bir takım şeyleri paylaşabilmektir. Bu yüzden kısa süreli aşk sevgilerinin evliliğe dönüşmesi oldukça sakıncalı. Yapılan bilimsel açıklamalara göre aşk hormonu beyin tarafından geçici bir süreyle salgılanmaktadır. Bu yüzden aşk evliliklerinde bitiş oranı daha fazla görülüyor. Eğer evliliğinizin uzun sürmesini istiyorsanız, ilişkinizi de uzun tutmalı ve evlilik kararı verirken hayatınızda bulunması gereken tüm unsurları da düşünmelisiniz. Bir insanla birkaç yıl sevgili kalabiliyorsanız bu evlilik (https://www.sayfasayfa.com/) hayatınızın da aynı şekilde uzun ve huzurlu gideceğinin garantisi olabilir. Zaten en mantıklısı da birkaç ay sevgili olduktan sonra evlenmek yerine birkaç yıl beraber olduktan sonra evlenmektir. Böyle yaptığınızda bir anlamda mantık evliliği yapmış olursunuz ve hayatınız da mantık çerçevesinde yürümeye devam eder. Karşınıza baş ağrıtıcı sorunların çıkması kısa sürede yapılan evliliklere oranla daha az olacaktır. Mantık sonucu yapılan bir evliliğin çocuğu tamamen bilinçli şartlarda büyütülecek ve kendisine gerçekten ilgi gösterildiğini hissedebilecektir. Eşinizle ömür boyu beraber olduğunuz takdirde çocuklarınız ebeveynlerinden ayrı büyümeyecek ve kendilerini bu konuda bir takım psikolojik sıkıntıların içerisinde bulmayacaklardır.
Annelik mantıklı olarak düşünüldüğünde basit bir görev değildir. Dünya’ya yeni gelmiş bir çocuğa anne sahip olduğu ömür boyunca ilgi göstermelidir. Buradan anlaşıldığı gibi belgesellerde izlediğimiz yavruyu büyüyünce ormana salma olayı insan anneliğinde yoktur. Çocuğun ana rahmine düşmesiyle birlikte annelik görevi başlamıştır. Annelik görevinin çocuğun doğduktan sonra başladığını söylemek gerçekten yanlış olur. Çünkü çocuğun ana rahmine düştüğü andan itibaren anne olarak tanımlanan şahısın yediğine, içtiğine ve yaptığı her harekete dikkat etmesi gerekir. Bu kişiler alkol, sigara, uyuşturucu, ağır besinler vb. zarar verebilecek her şeyden kendisini uzak tutmalıdır. Çocuk doğduktan sonra annenin görevleri daha da zorlaşmaktadır. Çünkü dünyaya oldukça yabancı, kendisini savunamayan, kişisel ihtiyaçlarını yalnız başına uzun süre gideremeyecek ve sahip olduğu hiçbir sıkıntıyı anlatamayan küçük ve bir o kadar tatlı canlı anneye emanettir. Bebek geceleri huysuzluk yaptığında ve acıktığında anne uykusuz kalacak yeri geldiğinde kendi yemeğini unutup ona yemek hazırlayacaktır. Birkaç yıl sonra çocuk büyüdüğünde aynı şekilde annenin görevi daha zor bir hal almaktadır. Çünkü çocuk öğrenim yaşında nasıl gelişirse ilerleyen yaşlarında da aynı karaktere sahip olacaktır. Bu yüzden anne çocuğa bu yaşlarda tüm görgü kurallarını anlatmalı ve toplum içerisinde nasıl bir kişiliğe bürüneceğini öğretmelidir. Çocuğuna tüm ilgisini vermek isteyen her annenin ihtiyaç duyabileceği ve çocuk gelişimi açısından önem taşıyan tüm içerikler sayfa sayfada.