PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blogger İzleyiciler Widgetini Geri GetirmeWeBMasteR
01.Ağustos.2014, 12:59
Blogger İzleyiciler Widgetini Geri Getirme

https://1.bp.blogspot.com/-VlEveibtIZ4/Ut69c367hiI/AAAAAAAAUlQ/zoZXG1Og5u0/s1600/blogger.jpg

Tüm blog adreslerinin sonuna ülke alan kodu eklendikten sonra bloglarımız artık blogadı.blogspot.com.tr şeklinde adrese sahipler. Bunun ilk yan etkisi de zaten 1 yıldır tasviye halinde olan Google Friend Connect izleme eklentisinde ortaya çıktı. Zaten draft blogger paneline geçmiş olanlar bu sorunu önceden yaşamıştı, şimdi bugün tüm temalarda bu eklenti çalışmaz hale geldi. Ama çözümü var. Buyrun geçin kumanda panelinizin başına.


https://1.bp.blogspot.com/-yoJ_8FtlsZk/Ut68K2u4qbI/AAAAAAAAUlA/Zq0Sw1ssZPg/s1600/blogd%C3%BCzenleme1.jpg

* Blog kumanda panelimizi açıyoruz.
* Sol sekmeden "yayıncılık" tıklıyoruz.
* Blog adresi yazan bölüme gelip "düzenle" tıklıyoruz.
* Adresimizin sonuna bir harf ekliyoruz. Ve "kaydet" tıklıyoruz.
* En üstte yazan "blogu görüntüle" butonu ile yeni oluşan blog adresine gidip orada izleyiciler eklentisini çalışır durumda görüyoruz.
* Tekrar kumanda panelimizde aynı yere giriş yapıp eklediğimiz harfi kaldırıp adresimizi eski haline getirip " kaydet" tıklıyoruz.
* Bu arada google blogger ile iletişim hızlı olmayabileceğinden kısa yoldan vs blog adresimize gitmeye çalışırsak " bu blog kaldırıldı " uyarısı alabiliriz, panik yapmıyoruz. İşlemler arasında bir kaç dakika bekleyebilirsiniz bu uyarıyla karşılaşmamak için. Ve lütfen harf ekleme ve kaldırma işlemlerinden sonra kaydetmeyi unutmayın.


https://2.bp.blogspot.com/-wSBzCZLKXWs/Ut68RjyhJ_I/AAAAAAAAUlI/6YeLDTtfQEs/s1600/blogd%C3%BCzenleme2.jpg

Ve izleyiciler eklentimiz geri döndü.

Alıntı: https://kitap-evi.blogspot.com.tr/2014/01...etini.html (https://kitap-evi.blogspot.com.tr/2014/01/blogger-destek-6-izleyiciler-widgetini.html)

Kaynak: Blogger İzleyiciler Widgetini Geri Getirme (https://www.webmasterlord.net/3181-blogger-izleyiciler-widgetini-geri-getirme-konusu.html)