PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma Hakkındadeniz
01.Ağustos.2014, 12:59
İnternetten kazanç sağlama yöntemlerinden en keyifli olanlardan bir tanesi de makale yazarlığıdır. Ürün veya hizmet üreten firmaların tanıtımlarından tutunda kişisel görüşlerinizi, özgün bilgi ve becerinizi yazarak ifade edebileceğiniz ve bunları yaparken kazanç sağlayabileceğiniz bir para kazanma yöntemidir.

Bloglarına, web sitelerine, içerik sağlamak isteyen bireyler ve firmalar, ürün ve hizmetlerinin satış ve pazarlama faaliyetlerini arttırmak amacıyla özgün makalelere ihtiyaç duymaktadır. Bu firma veya bireylere çeşitli forum ve paylaşım sitelerinden bireysel olarak makale pazarlarına ulaşabilirsiniz ya da bu konuda firmalar ve yazarlar arasında aracı olan web sitelerinde firmalarda çalışabilirsiniz. Makale yazarlığından sağlanılan kazançlar genellikle kelime başına olmaktadır. Örneğin 100 kelime = 1 TL gibi küçük bir fiyat sistemi mevcuttur. Bir çok işletmenin, firmanın ve web sitesinin makale yazarlarından beklentilerinden biri de yazılan makalelerin özgün olmasıdır.

Özgün makale yazmak için bir gazeteci, bir yazar, bir şair olmanız gerekmemektedir. Türkçe ve yazım kurallarına biraz özen gösterilmeli ve yazılarda kişinin kendi görüşü ve söylemi yer almalıdır. Örneğin hiç tanımadığınız bilmediğiniz bir e ticaret sitesi hakkında makale yazmanız gerekiyor. E ticaret sitesinin ilgili tanıtım yazısı olduğunu kabul edelim. Tanıtım yazısında örneğin şöyle bir cümle yer alıyor.

Kaynak: Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma Hakkında (https://www.webmasterlord.net/3624-makale-yazarak-internetten-para-kazanma-hakkinda-konusu.html)