PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WordPress Duyuru Penceresi EklentisiWeBMasteR
01.Ağustos.2014, 12:59
WordPress'te duyuru penceresi nasıl gösterilir?

Bugün eski ve arada kaynayıp gitmiş eklentilerden biri olan Simple Notices eklentisini inceleyeceğiz. Kolay kullanımı ve renk seçenekleri ile göz dolduran bu eklenti yayınlanmasının üstünden yıllar geçmesine rağmen yeni yeni yaygınlaşıyor ve popülerleşiyor.


https://www.adobewordpress.com/wp-content/uploads/2014/02/wordpress-alert-screen.jpg


Duyuru Penceresi

Web sayfanızda yaptığınız yenilikleri veya etkinlikleri hızlıca ziyaretçilerinize bildirmek istiyorsanız Simple Notices eklentisi tam sizlik.
Eklenti aynı yazı ve sayfa ekleme panelleri gibi bir yönetim alanına sahip. Tarih, başlık ve bildiri olmak üzere 3 adet bilgiyi girdikten sonra duyurumuz istediğimiz arayüz ile kullanıcılara gözüküyor. Tahmin edebileceğiniz gibi ileriye dönük duyuruları da planlıyabiliyorsunuz. Örneğin 29 Ekim tarihi için "Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun” duyurusunu öncesinden atıyabiliyoruz.
Kurulum

Eklenti tamamıyla ücretsiz.
WordPress'e eklentilerin nasıl kurulduğunu kısaca hatırlayalım.Dosyayı indirin ve zip içerisinden çıkarın.
Eklenti klasörünü FTP aracılığıyla ‘/wp-content/plugins/' dizinine upload edin,
WordPress admin panelinizden Eklentiler alanına gidip eklentiyi etkinleştirin.


Download Adresi : Simple Notices (https://wordpress.org/plugins/simple-notices/)
Detaylar

Eklentiyi kurduktan sonra Wp-admin‘e giriyoruz ve sol kısımdaki Notices altından detayları görüntüleyebiliyoruz.
https://www.adobewordpress.com/wp-content/uploads/2014/02/wp-notices.jpg
Ayrıca yeni duyuru eklerken panelin sağ tarafından duyuru penceresinin rengini ve "Logged-in users only” kısmından da duyurunun sadece üyelere görünmesini aktifleştirebiliyoruz.
https://www.adobewordpress.com/wp-content/uploads/2014/02/wp-notices2.jpg
Kapanış

Web sayfanız ile ilgili gelişmeleri günümüzde sosyal ağlar üzerinden yapıyoruz. Fakat bu tip duyuru pencereleri her zaman için daha fazla dikkat çekici olmuşlardır. Ayrıca kullanımları, sitenizi ziyaret eden kişiyi ikincil bir platforma bağlamaktan daha akıllıcadır.
Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere, hoşçakalın.

AdobeWordPress: WordPress'te duyuru penceresi nasıl eklenir? (https://www.adobewordpress.com/wordpresste-duyuru-penceresi-nasil-gosterilir)

Kaynak: WordPress Duyuru Penceresi Eklentisi (https://www.webmasterlord.net/1826-wordpress-duyuru-penceresi-eklentisi-konusu.html)

Ganez
21.Eylül.2014, 21:37
güzel ama bunu sağ yada solda splash şeklinde çıkaran bir eklenti var mı?

WeBMasteR
21.Eylül.2014, 22:11
Eklenti arama çubuğuna "Splash" yazınca epey eklenti çıkıyor. Bunların içinden deneme yanılma yolu ile en uygunu olanı kullanmak lazım.

Hiç Splash kullanmadığım ve kimseye de önermediğim için söyleyebileceklerim bu kadar Ganez arkadaş. Sana da tavsiye etmem. Zaten üst tarafta rengi, karakter büyüklüğü iyi ayarlanmış bir duyuru görünmesi ilgi çekecektir.