PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WordPress PNG resimleri otomatik olarak sıkıştırma eklentisiWeBMasteR
01.Ağustos.2014, 12:59
WordPress PNG resimleri otomatik olarak sıkıştırma eklentisi, TinyPNG WordPress Plugin

PNG resim dosyaları pek çok webmaster tarafından JPG’ye kıyasla sunduğu kalite, transparan özelliği ve renk derinliğinden ötürü tercih edilmektedir.

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/13-03-2015/original-78bc29d265ceef9a17e07ae33af40907.png

WordPress, JPG resim dosyaları için otomatik olarak ek bir eklentiye ihtiyaç duymadan sıkıştırma imkanı sunsa dahi bunu PNG dosyaları için yapamamaktadır. Bu nedenle PNG resim dosyalarını tercih eden internet sitelerinin hızlı açılması için resim sıkıştırma daha da önemli bir konu haline gelmiştir.

Gecko Desings tarafından geliştirilen TinyPNG Api’sini kullanan eklenti ile WordPress sitenizdeki PNG dosyalarını otomatik olarak sıkıştırabilirsiniz. Otomatik olarak sıkıştırmak istemiyorsanız kendiniz dilediğiniz zaman da sıkıştırmayı belirli resimler için kullanabilirsiniz.

Eklenti hakkında daha detaylı bilgiyi eklenti sitesinden edinebilirsiniz: WordPress › Compress PNG for WP (https://wordpress.org/plugins/compress-png-for-wp)

Not : Eklentiyi kullanabilmek için TinyPNG api key edinmeniz gerekmektedir. Buradan kaydolarak alabilirsiniz: https://tinypng.com/developers

Kaynak: WordPress PNG resimleri otomatik olarak sıkıştırma eklentisi (https://www.webmasterlord.net/3229-wordpress-png-resimleri-otomatik-olarak-sikistirma-eklentisi-konusu.html)