PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Detaylı WordPress GüvenliğiWeBMasteR
01.Ağustos.2014, 12:59
WordPress güvenlik önlemlerihttps://bugrahanisbakan.com/wp-content/uploads/2014/04/wordpress-seguro-209x200.png (https://bugrahanisbakan.com/wp-content/uploads/2014/04/wordpress-seguro.png)WordPress... Milyonlarca blog yazarı... Ve milyonlarca güvenlik açıkları... Üşeniyoruz sitemiz'in güvenlik hususunda. Gerekli olan çabaları göstermiyoruz. Sonra sitemiz hacklenince ona buna saldırıyoruz. Sizin için WordPress güvenlik hususunda faydalı olacak bir makale yazmak istiyorum. Bu makalemde uzun süredir yabancı güvenlik sitelerinden toparladığım ve bir kenara kaydettiğim bilgileri sizlere aktarmak istiyorum. Uzun bir makale olabilir bunun için elinize kahvenizi almayı unutmayın.GÜNCELLEMELER:

WordPress için en temel güvenlik önlemi güncellemelerdir. WordPress belli periyotlarla sürekli sürüm güncellemeleri yapar. Burada amaç WordPress'deki açıkları ve güvenlik zafiyetlerini kapatmaktır. Bu sebeple sizler de sürekli WordPress sürümünüzü güncel tutun. Bunun yanında eklenti ve temalarınız da güncel olsun. Kısacası güncelleme gelen tüm şeyleri direk güncelleyin.


KARAKTER GÜCÜ:

WordPress kullanıcı adı ve şifrenizi rakam, özel karakter, büyük ve küçük harf içerecek şekilde oluşturun. Yani kullanıcınız kırılması zor bir şifreden oluşsun.


VERSıYON BıLGıSı:

WordPress versiyonunuzu gizleyiniz. Aksi taktirde daha kolay hedef olursunuz. Bunu kaldırmak için çok basit bir işlem yapabilirsiniz. Kullandığınız temada functions.php yani tema işlevleri kısmına gelip, en alta ya da en üste şu kodu eklemeniz gerekiyor:

Kod:

function remove_version() { return

Kaynak: Detaylı WordPress Güvenliği (https://www.webmasterlord.net/2346-detayli-wordpress-guvenligi-konusu.html)