PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitenize Noindex Ve Nofollow Kodlarını Eklemekdeniz
01.Ağustos.2014, 12:59
Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle Noindexi açıklayım.No İndex kodu eklendiği yerde arama motorlarının botları eklediğiniz sayfayı görmezden gelir.Yani arama sonuçlarında o sayfayı göstermezler.Bu özelliği ftp'ye erişiminizin olmadığı sitelerde kullanabilirsiniz

Kodu verelim önce

Kod:


Sadece Google'nın botu engellemek için

Kod:


Bu kodları yasaklamak istediğinizin dizinin şablon kodlarına eklerseniz sorunuz çözülür.

Nofollow tanıtırsak

Alıntı:
Bir çok webmaster yapmış olduğu, özellikle +++++ ve kumar içerikli sitelerini Google arama motorunda yükseltmek ve hit çekebilmek için spam yapmakta. Gerek forumlara gerekse blog sitelerinin yorum bölümlerine linklerini eklemekteler. Öyle ki bunları yapmak için robot yapanlar bile var. Otomatik olarak interneti gezip spam basmakta. Bunun sitenizin ziyaretçileriniz önünde kötü bir etkisinin olabileceğinin yanı sıra, arama motorlarında sitenizin doğrudan olumsuz yönde etkilemektedir. Google bu tip spam siteleri tespit ettiğinde cezalandırırken aynı zamanda bu sitelere link vererek yücelttiği için sizin sitenizi de cezalandırabilir. Sitenizde yer alan tüm içerik ve dış bağlantılardan Google bizzat sitenizi sorumlu tutmakta. Fakat spam yapan bu kullanıcılar nedeniyle zarar görüyorsunuz.

Kodu ise

Kod:


Bu koduda yasaklamak istediğiniz yere ekleyebilirsiniz

kaynak:mybb

Kaynak: Sitenize Noindex Ve Nofollow Kodlarını Eklemek (https://www.webmasterlord.net/3128-sitenize-noindex-ve-nofollow-kodlarini-eklemek-konusu.html)