PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Resmi sitedeki güncellenmiş modifikasyonlar hakkındabolubeyi
01.Ağustos.2014, 12:59
Yeri geldikçe bir çok konuda resmi site harici yerlerden tema ve modifikasyon paketi indirip kurmamanızı hem sitenizin sağlığı hem de güvenliği için hatırlatmışımdır.

Malumunuz üzere sitelerimize kurduğumuz modifikasyonları en güvenli yer olarak custom.simplemachines.org (https://custom.simplemachines.org/mods/) sitesinden indirip kuruyoruz. Bir mod yapımcısı olarak dikkatimi çekti. Her hangi bir modifikasyon yazarı bir modifikasyon yazıp simplemachines.org (https://www.simplemachines.org/) onayına sunduğunda modifikasyon simplemachines.org yöneticileri tarafından didik didik incelenir. Bu inceleme neticesinde modifikasyonda bir güvenlik açığı ya da kodlama hatası çıkmazsa modifikasyon mod sitede yayınlanır. Tespit edilen hatalar ya da güvenlik açığı oluşturabilecek kodlamalar varsa söz konusu modifikasyon onaydan geçmez ve mod yazarından eksiklerin tamamlanması ve tekrar onaya göndermesi istenir.

Buraya kadar her şey çok güzel. Ancak mod sitede yayımlanmış olan her hangi bir modifikasyonun yazarı modifikasyonu güncellediğinde simplemachines.org onayından geçmeden hemen kullanıcılara sunuluyor. Bu modifikasyon güncellemelerinde olası bir kodlama hatası olması ya da art niyetli modifikasyon yazarları tarafından güncellenen modikasyonlara güvenlik açığı meydana getirebilecek kodlamalar eklenmesi muhtemel. simplemachines.org bunun hesabını yapıp önlem almamış. Hepinizi uyarma ihtiyacı hissettim. Bilginize.

Kaynak: Resmi sitedeki güncellenmiş modifikasyonlar hakkında (https://www.webmasterlord.net/488-resmi-sitedeki-guncellenmis-modifikasyonlar-hakkinda-konusu.html)