PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Youtube ye video yükleme hız sorunu

deniz
01.Ağustos.2014, 12:59
Youtube'a video yükleme hız sorunu

Youtube'a video yüklüyorum 500 mb'lik video... 1 saat oldu, çok yavaş yüklüyor. İnternet hızım 8 mbit, daha hızlı yükleme şansım nedir?

erkolay
28.Ocak.2015, 20:58
Deniz, standart bir pakete sahipsen 8 Mbit indirme ve 1 Mbit yükleme hızına sahipsin. Bunu mevcut tarifenle değiştirmek mümkün değil. Yapabileceklerin:

1- Videonun formatını bilmiyorum ama, eminim daha çok sıkıştırılabilir formatlara çevirebilirsin.
2- Bütçen uygunsa tarifeni yükseltebilirsin.
3- (Bu bir seçenek değil, mecburi önerimdir ve her iki durum için de geçerlidir.) Eğer Windows kullanıyorsan, varsayılan olarak bant genişliğinin % 80'ini kullanıyorsundur. Bunu % 100'e çıkarman lazım. Bunun için;

Win+R tuş kombinasyonu ile Çalıştır aracını çağır. Gelen kutucuğa gpedit.msc yaz ve enter'a bas.
Grup İlkeleri yönetim aracı ile karşılaşacaksın.
Bilgisayar Yönetimi => Ağ Yönetimi => QOS Paket Sınırlayıcısı => Ayrılabilir Bant Genişliği...'ne çift tıkla.

Gelen ayarlarda
-Yapılandırılmadı
-Devre Dışı
-Etkin

Burada Etkin'i seçelim ve altındaki;

Windows XP'den Windos 7'ye kadar % 20 yazar. Bu, bant genişliğinde % 20'lik bir frenlemenin olduğunu gösterir. Onu 0 (sıfır) yaparak, bant genişliğini gerçek hızı ile kullanırsın.

Windows 8 ve 8.1'de ise kullanılan kısım yazar, yani varsayılan olarak % 80 kullanıldığını gösterir bant genişliğinin. Bu kez orayı 100 yapmalısın. Bu sayede bant genişliğini % 100 kullanmayı ayarlarsın.

Ne çok çilesi var değil mi bu Windows'un? He he he, bunları oldukça iyi bilirim ama hiç hazetmem şu illetten. Benim gibi Linux kullan, bilgisayarının ve internetinin her zaman gerçek performansını yaşa.

deniz
04.Şubat.2015, 00:31
Sağol usta. Ayarladım, daha hızlı oldu sanki.

erkolay
04.Şubat.2015, 01:52
Deniz ya bu Windows'tan kurtul ya da bunları not al ha!

Bıktım vallahi bu Windows çilesinden. Ben kullanmıyorum. Ama kullananlar yine beni buluyor. Aynı konuda tekrar sorma karışmam. Yakında format atacaksındır zaten. Bir yere not al bunları. :D

deniz
04.Şubat.2015, 01:56
Benim değil ki usta. Babamın. O da işlerini takip ediyor. Asla Linux falan kullanamaz ki.

erkolay
04.Şubat.2015, 01:58
Senin yok mu bilgisayarın yahu?

deniz
04.Şubat.2015, 02:02
Benim iş hep bilgisayarla usta. Eve iş getirmiyorum. Evdekiler bir şey isteyince bakıyorum.