PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seo Hosting Nedir ?WeBMasteR
27.Temmuz.2014, 21:00
Arama Motorları Optimizasyonlarının günümüzde siteler ve site sahipleri için ne derece önemli olduğu aşikar.. Özellikle iddialı kelimelerde SEO ayarları sıralamalarda belirleyici olabiliyor.

Bilmeyenler için söyleyelim SEO ( Search Engine Optimize & Arama Motorları Optimizasyonu ) sitelerin kendini Google a sevdirmeye çalışmak için yaptıkları faaliyetlerdir. Google a sevdirmek demek üst sıralar demek, üst sıralar demek hit demek, hit demek para demek.. Bilmem ne kadar anlaşılır oldu.. Neyse fazla uzatmayalım SEO Hosting Nedir açıklayalım..

Şimdi site kuracaksınız gidip bir Hosting firmasıyla anlaşıp hosting hesabı ediniyorsunuz. Sonra sitenizi yayına sokup içeriğinizi giriyorsunuz. Buraya kadar her şey normal gibi görünse de o kadar normal değil. Şimdi sitenizi barındıran sunucu tek IP üzerinde birçok site barındırmakta. Buna biz Shared Hosting diyoruz. Aynı hat üzerinden yüzlerce site barındırılabilmekteyken sizinle aynı IP üzerinde yayın yapan bir site Google tarafından üzeri çizilirse, bunun etkisi size de yansıyacaktır. Biraz açacak olursak, şimdi sizinle aynı IP üzerinde yayın yapan bir site spam yüzünden sandbox a girdiyse, sizin de hitlerinizde düşüş yaşamanız ve sonuçlarda gerilemeniz kuvvetle muhtemel. Kimse bunu istemez tabii ki.. Özellikle projelik site ve kurumsal sitelerde. Yani sitesi ve ziyaretçisi önemli sitelerde

Kaynak: Seo Hosting Nedir ? (https://www.webmasterlord.net/3481-seo-hosting-nedir-konusu.html)