PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Spam Site bildirme ve Spama düşmemek için yapmanız gerekenlerWeBMasteR
27.Temmuz.2014, 15:49
Google Spam Site bildirme ve Spama düşmemek için yapmanız gerekenler


Merhaba Google son zamanlarda spma sitelerle mücadele konusunda çok ciddi mesai harcamaya başladı. Öncelikle spam siteden kasıt nedir onu açıklayalım. Spam site içerisinde alakalı içerik bulunmamasına rağmen etiket ve benzeri yollarla o kelimeden hit çekme yönteminin kullandığı sitelerdir. Öncelikle bu tarz hilelerle önünüze geçen sizin başarınıza mani olan ve adil rekabet imkanı sağlamayan bu tip siteleri nasıl şikayet ederiz. Google'nin kendi açıklamasından alıntı yaparak izah edeyim.

"Spam bildirme
Arama sonuçlarımızın kalitesini yükseltmek için sürekli çaba gösteriyoruz. Dizinimize spam gönderen bir site bulduysanız bu bilgiyi lütfen bizimle paylaşın. Kabul edilebilir saydığımız uygulamalar hakkında bilgi için lütfen Web Yöneticisi Kurallarımızı inceleyin.

Yönergelerimize uygun olmayan bir siteyi bize bildirmenin en iyi yolu https://www.google.com/webmasters/to...amreport?hl=tr adresinden Spam Raporu göndermektir. Spam Raporları doğrudan mühendislerimize gönderilir ve spam’la mücadele etmek için ölçeklenebilir çözümler geliştirmede bu raporlardan yararlanılır.

Arama sonuçlarımızın kalitesini korumamıza yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz."

Bu yolla spam içerikle hit çalan siteleri google bildirerek ceza almasını sağlayabilirsiniz. Denenmiş bir uygulama olup ir kaç gün içerisinde işlem yapıldığını söylemek isterim. Amacımız burada doğru içerik ve aradığımızda doğru düzgün bilgiye ulaşmayı sağlamaktır. Hakkıyla iş yapan webmaster arkadaşlarımızın hakkını korumaktır.

Spam site olarak görülmemek için yapmanız gereken olabildiğince az etiket girerek içeriği aranan kelimeyle alakalı tutmaktır. Şunu artık kafamıza koyalım sahte başlıklar veya etiketlerle hit çekme devri bitmiştir. Verdiğiniz emeklerin boşa gitmemesi için sizleri bütün içtenliğimle bu konuda uyarmak istedim.

Kaynak: Google Spam Site bildirme ve Spama düşmemek için yapmanız gerekenler (https://www.webmasterlord.net/3485-google-spam-site-bildirme-ve-spama-dusmemek-icin-yapmaniz-gerekenler-konusu.html)

erkolay
30.Ağustos.2015, 17:25
Bugün kullanmak durumunda kaldığım bir servis. Zaman zaman içeriklerinizin benzerlerini arayıp, sizin sitenizin linkini kanak olarak belirtmeyen siteleri bildirin arkadaşlar. Ben de pek umursamıyordum ama bundan sonra peşine düşeceğim.

Mygitar
18.Eylül.2015, 14:44
paylaşm için teşekkürler

espe1
22.Eylül.2015, 09:35
Bilgilendirici olmuş teşekkürler

mdalgic
03.Ekim.2015, 15:21
Güzel Paylaşım Olmuş teşekkürler.